Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Футзал: скільки таймів у матчі та їхня тривалість

Фото: Depositphotos

Деякі види спорту з часом зазнають суттєвих змін. Вони торкнулися футболу в 50-х роках минулого століття завдяки майбутньому президенту FIFA Жоао Аваланжу. Саме тоді відбулася перша гра з футболу, але не на відкритому майданчику, а в залі. Тепер це два різні види спорту.

Факти ICTV дізнавалися, скільки таймів у футзалі та особливості цієї гри.

Скільки триває матч з мініфутболу та його відмінності від футзалу

Різниця між мініфутболом та футзалом полягає в тому, хто проводить ці змагання. Адже футзалом займається міжнародна асоціація футзалу AMF. А ось мініфутболом опікується FIFA. Тому у футзал грають приблизно 34 країни, а у мініфутбол – 160. Загалом різниця між цими іграми не надто суттєва, адже обидві проходять на однакових гральних майданчиках, а склад команди передбачає однакову кількість гравців. Однак є певні відмінності в завдаванні ударів.

Тривалість матчу – два тайми по 20 хвилин.

Суттєво відрізняється склад команд. Наприклад, на Євро в заявку вносять 14 гравців. Вони можуть зіграти у кожному матчі. Але п’ятеро з них починають гру в основі стартового складу, а ось дев’ять – перепочивають на лавці запасних. За необхідності, їх можуть замінювати на гравців, які зараз на полі.

Футзал: скільки таймів та особливості гри

Найцікавіше, що у футзалі кількість замін не обмежується. Як тільки один гравець залишив майданчик, то інший може зайняти його місце. Заміни можуть бути не лише по одному гравцеві, але й цілими групами.

Скільки триває тайм у футзалі:

  • Тривалість тайму становить 20 хвилин, а матч складається з двох таких таймів.
  • Хронометрист може зупиняти таймер після будь-якого свистка.
  • Якщо під час гри немає переможця, а на табло нічия, то тоді у плей-офф призначають два додаткових тайми по 5 хвилин.
  • Якщо жодній із команд не вдається забити гол, тоді починається серія післяматчевих пенальті.

Футзал контролюють три арбітри, два з яких розміщуються на бічних лініях. Третій – співпрацює із хронометристом та контролює фоли, тайм-аути. Арбітри вказують про певні рішення спеціальними жестами.

Щодо здійснення пенальті та штрафних ударів, то вони виконуються так, як і у звичайному футболі. Якщо команда здійснює більше ніж п’ять фолів за тайм, то після кожного тайму суперник отримує право на один удар зі штрафної відмітки у 10 м. Якщо фол здійснювався поблизу воріт, то в такому випадку штрафний виконується саме з цієї точки.

Гравець, який отримав дві жовтих або одну червону картки, виводиться з поля та більше не бере участі в матчі. Після його видалення команда футболіста буде вимушена грати дві хвилини у меншості.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Польові гравці можуть перебувати в зоні штрафного майданчика, а от воротарі повинні його покидати. Для здійснення аутів, штрафних та кутових ударів гравцям дається 4 секунди. Їх відлік здійснюється завдяки пальцям піднятої руки судді. Якщо команда не встигла ввести м’яч в гру, то в такому випадку суперник отримує право здійснити вільний удар.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-09-30 19:15:32