Фотографував військкомат та блокпости: студент з Чернігівщини отримав термін – 7 років за гратами
Обухівський районний суд Київської області засудив Віталія Нестеренка, уродженця селища Талалаївка, до семи років тюрми. А міг і до 12. Стаття 114-2 Кримінального кодексу (несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів, переміщення або розміщення ЗСУ, вчинене в умовах воєнного стану) передбачає таке покарання,- повідомляє Вісник Ч.
Звʼязались через Телеграм
Хлопець жив з матір’ю, сестрами і вітчимом. Навчався в обухівському ліцеї, закінчував третій курс. Отримував стипендію 1300 гривень. Проходив практику, де йому платили приблизно 10 тисяч гривень щомісяця. І ще шукав підробіток через інтернет. Як розповів на суді, одного разу в Telegram з ним зв’язалась невідома дівчина і повідомила, що потрібно надавати інформацію про військову техніку. Погодився. Йому пояснили, що потрібно знімати її на вулицях міста, відправляти матеріал й отримувати за це гроші.
9 березня написав у телеграмі співробітнику фсб росії: «Здравствуйте, я від такої то». Прийшла відповідь: «Добрый день. Вам объяснили суть работы?» Після чого юнак записав голосове повідомлення: «Да, об’яснили, сказали, потрібно фоткати опредєльонні зданія, постройки. Я написав зразу, що школи, учіліща і дєтсади я не буду фотографіровать, бо я понімаю, що скорєє всього ви будете туда бомбить, інформація передається в рф. Отвєтственость таку я брать не собираюсь. А государствені учрєждєнія я не протів. В принципі мені на них без разніци».
Уже наступного дня, вертаючись додому після практики, проїжджаючи на маршрутці повз військкомат, записав відео на телефон та відправив замовнику. Проте йому повідомили, що воно не дуже, бо потрібно знімати, проходячи пішки повз об’єкт. За перше завдання отримав на свою банківську картку 3700 гривень. Далі знімав військову адміністрацію в Обухові. Збирав та фіксував інформацію щодо наявності там блокпостів, спостережних пунктів, укріплень, в’їзду та виїзду автомобілів, наявних входів та виходів з території, перебування там військовослужбовців. І невдовзі на його рахунок знову прийшли гроші. Через кілька днів уже сам поцікавився, чи будуть ще завдання. Йому відповіли і дали адресу приміщення ДСНС в Обухові.
Зразу зізнався
Знявши об’єкт, юнак сів у маршрутку, змонтував та відправив відео. Через кілька хвилин маршрутка зупинилась, зайшли співробітники СБУ і затримали Віталія. Він сказав: розумів, що листується з особами російської федерації, але начебто не задумувався, що вони із спецслужб. Наголосив, що відмовився знімати школи та дитячі садки, оскільки не хотів, щоб хтось загинув. Та це не виправдало його вчинки. Бо гинуть під час будь-яких обстрілів.
А рідні й ті, хто знає Нестеренка, не вірили і дивувалися, що міг так чинити. На суді класний керівник розповіла, що хлопець відповідальний, справедливий, не конфліктував. Займав патріотичну позицію, до країни-агресора ставився негативно, захищав у спілкуванні українську мову. Нічого дивного в його поведінці педагог не помічала. Вітчим розказав, що пасинок гарно вчився, не мав шкідливих звичок, займався спортом. Отримував стипендію. Сім’я підтримували його матеріально.
Свідчив у суді і тренер з боксу, в якого займався Нестеренко. Позитивно його характеризували і на практиці, де виконував електромонтажні роботи.
Хороша характеристика і щире розкаяння пом’якшили покарання, та від тюрми не врятували. Можливо, апеляційний суд буде поблажливішим. Також за проведення експертиз по справі доведеться заплатити 9559 гривень.
Авторка: Валентина ОСТЕРСЬКА, “Вісник Ч”
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер
Джерело: mynizhyn.com
2023-12-04 09:14:50