Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Фотограф зібрав 200 голих людей біля Мертвого моря, щоб показати екокатастрофу

Американський фотограф Спенсер Тунік зібрав в Ізраїлі біля Мертвого моря дві сотні оголених осіб, котрі лише покриті білою фарбою.

54-річний митець робить це вже утретє в межах мистецького проекту. Він вирішив покрити людей фарбою, відсилаючись до біблійської історії про дружину Лота, яка, за переказами, перетворилася на соляний стовп.

— Для мене тіло уособлює красу, життя і кохання, – сказав Тунік.

26-річна студентка Анна Клейман сказала, що приєдналася до проекту, щоб ознайомити людей з екологічною кризою.

— Це справді природне відчуття, коли ти знімаєш одяг. Ви ніби не хочете його знову надягати, – сказала вона.

Міністерство туризму Ізраїлю оплатило переліт Туніка, а місто Арад, що розташоване біля моря, – покрило інші витрати. Мер Арада сподівається, що фотопроект приверне більше відвідувачів та допоможе зібрати кошти для будівництва нового музею Мертвого моря.

У парламенті Ізраїлю не всі були в захваті від ідеї фотопроекту. Один із депутатів зажадав, щоб Міністерство туризму припинило спонсорувати “захід масової гидоти”.

Тунік зобразив понад 1 тис. оголених моделей десять років тому на березі солоного Мертвого моря. Через п’ять років він повернувся. На місці, де відбувалися знімання вперше, вода відступила і залишився лише пісок.

Мертве море розташоване на території двох держав Ізраїлю та Йорданії. Рівень води у ньому зменшується щороку на метр, а площа із 1960-х років скоротилася приблизно на третину.

Сільське господарство та видобуток корисних копалин Ізраїлю та Йорданії погіршили цю проблему.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-10-18 12:46:08

Магазин Автозапчастин м.Ніжин