Україна і світ

Формула доброчесності для ЗМІ в законопроекті про дезінформації запозичена у Китаю, – нардеп

У Китаї в 2014 році була затверджена “система соціального довіри”, яка передбачає оцінку доброчесності громадян і організацій
Формула доброчесності для ЗМІ, передбачена в українському законопроекті про дезінформацію, запозичена з китайського законодавства. На такий факт звернув увагу народний депутат фракції “Європейська Солідарність” Микола Княжицький в ефірі “Эспрессо.TV”.

“Ви маєте зірочку від держави, ви добропорядний. У нас, фактично, громадянам пропонують стати медіа та отримувати рейтинг доброчесності. Якщо ви хочете бути популярним блогером і мати доступ до державних подій, де акредитуватися, щоб поширити свою інформацію як медіа, тоді ви повинні бути добропорядними. Видно, що ця формула взята з китайського законодавства”, – підсумував Княжицький.

Певно, нардеп мав на увазі діючу в Китаї “систему соціальної довіри”, ідея якої була сформульована в 2007 р. колишнім Головою КНР Ху Цзіньтао, і пізніше, в 2014 році затверджена Держрадою КНР вже при правлінні Сі Цзіньпіна. Документ, що регулює діяльність громадян, юридичних осіб і суспільства в цілому, має назву “Програми створення системи соціальної довіри (2014–2020)”. Формальна мета проекту така: “зміцнити довіру, підвищити прозорість і гармонізувати відносини китайських громадян одне до одного, до адміністративних органів на місцях та підприємствах, до партійного і державного керівництва”.

З програми випливає, що до 2020 року не лише кожна компанія, але і кожен житель материкового Китаю буде відслідковуватися й оцінюватися цією системою у режимі реального часу. Рейтинг довіри фізосіб буде прив’язаний до внутрішнього паспорту (身份证). Рейтинги будуть публікуватися в централізованій базі даних в інтернеті у вільному доступі, повідомляє Московський центр Карнегі.

Джерело: www.112.ua

Теги
Facebook
Close