Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Новини Чернігова

«Фонтани» понад усе: Атрошенко зазіхнув на «бюджет участі»

Чернігів був одним із перших міст України, в якому започаткували «Бюджет участі», тобто можливість містян долучатись до творення свого міста. Громадські організації, комунальні заклади тощо мали можливість писати соціальні, інфраструктурні, культурні та інші проєкти й отримувати на них фінансування у розмірі загалом 1% власних надходжень міського бюджету. Проте нинішньому чернігівському градоначальнику такий поділ здався несправедливим.

«Бюджет наступного року потрібно скорегувати. Ми некоректно виписали норматив 1% доходної частини міського бюджету»,- Владислав Атрошенко, чернігівський міський голова.

За словами мера, не відомо, скільки місто надалі може собі дозволити на бюджет розвитку. Сам же бюджет розвитку Атрошенко називає вільними коштами. Тобто першочергово асфальт, фонтани і так далі, а на розвиток – те, що залишилося.

«Тому там необхідно більш коректно сформулювати стосовно вільних коштів»,-  Владислав Атрошенко, чернігівський міський голова.

Відтак, цілком імовірно, що вже з наступного року відсоток коштів на проєкти містян братимуть не від надходжень, а від цих уявних вільних коштів.

«Інформація про можливий перегляд механізмів формування «Бюджету участі» прозвучала на одній із нарад у Чернігівській міській раді і була поширена пресслужбою, але офіційних якихось роз’яснень члени робочої групи наразі не отримували»,- Ірина Синельник, членкиня робочої групи з питань  «Бюджету участі» при Чернігівській міській раді.

Мотивація запровадити такі зміни виникла в мера у зв’язку з браком коштів… браком коштів для відродження міста.

«Я розумію, що зараз у нас проблеми – як в Україні, так і у світі – щодо цієї пандемії, і треба знаходити кошти на подолання її наслідків. Проте «Бюджет участі» – це, по суті, єдина можливість у мешканців достукатися до місцевої влади, подати свою ідею, висловити думку й одержати підтримку інших громадян»,- Анна Ніколенко-Баєва, членкиня  робочої групи з питань  «Бюджету участі» при Чернігівській міській раді.

Частки від вільних коштів на ініціативи містян може і не бути, або її розмір буде мізерним. Адже самих вільних коштів у міста, з огляду на надзвичайно дороговартісні ремонти в Чернігові, може й не виявитися.

«Може бути, що вільних коштів не знайдеться. Загалом формулювання «вільні кошти». Взагалі бюджет уже розпланований і, якщо є надходження, відповідно, є видатки. І тому мені дивно, що в нас взагалі існують якісь вільні кошти»,- Ольга Палькова-Свірчевська, членкиня робочої групи з питань  «Бюджету участі» при Чернігівській міській раді.

Загалом цього року фінансування «Бюджету участі» проходить без змін. Має виділитися 21 мільйон гривень на малі (до 300 тисяч гривень) і великі (до півтора мільйона гривень) проєкти. Зараз триває етап подання ініціатив. Переможці ж мають бути визначені до середини жовтня цього року.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

03.07.2020
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова