Україна і світ

Флот РФ опинився практично в пастці в Чорному морі – ОК Південь

Російський флот фактично опинився у пастці в Чорному морі. Окупанти можуть розосереджувати кораблі по акваторії однак вивести їх за межі Чорного моря немає можливості.

Про це повідомила керівниця об’єднаного пресцентру оперативного командування Південь Наталія Гуменюк в коментарі агентству Укрінформ.

Таким чином вона відповіла на запитання, чи може Росія почати виводити свій Чорноморський флот через побоювання втратити кораблі та вибухи в тимчасово окупованому Криму.

Зараз дивляться

Гуменюк пояснила, що глибина Азовського моря не зовсім підходить для російських військових кораблів.

Водночас вивести флот через протоку Босфор Росія не може через міжнародне законодавство. Так, згідно з Конвенцією Монтре, під час війни протока має бути закрита для проходу військових суден будь-якої воюючої країни.

– Якщо дивитися географічно, виведення таких одиниць для них зараз можливо хіба що в Азовське море. Але там не всюди дозволять глибини проходити тому корабельному складу, який в них є в Чорному морі. Виходити ж з Чорного моря через Босфор їм не дозволить міжнародне законодавство і вжиті санкції, – наголосила Гуменюк.

Вона підтвердила, що російський флот перебуває в своєрідній “пастці”.

– Певною мірою так. Але вони можуть використовувати всю акваторію Чорного моря для розосередження свого корабельного складу, щоб це було для них безпечно, – зазначила Гуменюк.

Вона нагадала, що російські окупанти вважають безпечною відстань в 100 морських миль від контрольованого Україною узбережжя.

Станом на 21 березня в Чорному морі перебуває сім російських кораблів, однак ракетоносіїв серед них немає.

Напередодні ввечері в тимчасово окупованому місті Джанкой (Крим) пролунали вибухи. Згодом в українській розвідці повідомили про знищення російських крилатих ракет Калібр під час їхнього транспортування залізницею.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-03-21 18:28:32

Магазин Автозапчастин м.Ніжин