Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Фізична активність знижує ризик інфарктів та інсультів, викликаних стресом — дослідження

Команда вчених Массачусетської лікарні загального профілю (MGH) під час дослідження з’ясувала, що фізична активність знижує ризик серцево-судинних захворювань за рахунок придушення активності мозку, пов’язаної зі стресом.

– Люди зі станами, пов’язаними зі стресом, такими як депресія, відчували найбільшу серцево-судинну користь під час фізичної активності, – йдеться в повідомленні.

Дослідження

Щоб оцінити механізми, що лежать в основі користі фізичної активності для психологічних і серцево-судинних захворювань, дослідники проаналізували медичні записи та іншу інформацію понад 50 тис. пацієнтів.

Зараз дивляться

Підгрупа з 774 учасників також пройшла тести на візуалізацію мозку і вимірювання активності мозку в стані стресу.

Результати

Під час дослідження з’ясувалося, що за середній період спостереження протягом 10 років у 12,9% учасників розвинулися серцево-судинні захворювання.

В учасників, які дотримувалися рекомендацій щодо фізичної активності, ризик розвитку серцево-судинних захворювань був на 23% нижчим, ніж у тих, хто не дотримувався цих рекомендацій.

Люди з вищим рівнем фізичної активності також мали тенденцію до нижчої активності мозку, пов’язаної зі стресом.

На додаток до цього висновку дослідники виявили, що серцево-судинна користь від фізичних вправ була значно вищою у тих, хто вже страждав на депресію.

Місія лікарів

За словами вчених, необхідні перспективні дослідження, щоб виявити потенційні медіатори та довести причинно-наслідковий зв’язок.

Тим часом лікарі могли б донести до пацієнтів із депресією інформацію про те, що фізична активність може мати важливі наслідки для здоров’я серця і мозку.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-15 13:13:02