Фізична активність і їжа лікують депресію так само добре, як і психолог — дослідження
Команда австралійських учених під час дослідження показала, що поліпшення харчування і збільшення фізичної активності можуть бути настільки ж ефективними, як і терапія з психологом під час лікування легкого ступеня депресії.
– Дослідження було націлене на людей із підвищеним рівнем дистресу, що означає щонайменше легку депресію, але не обов’язково діагностований психічний розлад. Типові симптоми включають пригніченість, відчуття безнадійності, дратівливість або плаксивість, – пояснили вчені.
Дослідження
Дослідники об’єдналися з місцевою службою психічного здоров’я, щоб набрати 182 дорослих і провести групові сесії на Zoom. Усі учасники взяли участь у шести сесіях протягом восьми тижнів.
Зараз дивляться
Половину учасників було випадковим чином розподілено для програми способу життя, яку спільно курирували акредитований практикуючий дієтолог і фізіолог із фізичних вправ. Ця група розробила цілі щодо харчування та руху:
- вживання різноманітної їжі;
- вибір рослинної їжі з високим вмістом клітковини, зокрема високоякісні жири;
- обмеження споживання необов’язкових продуктів, наприклад, з високим вмістом насичених жирів і доданого цукру;
- заняття приємною фізичною активністю.
Друга група брала участь у сеансах психотерапії, які проводили два психологи.
В обох групах учасники могли продовжувати наявне лікування (наприклад, приймати антидепресанти). При цьому група способу життя отримала кошик з їжею, а група психотерапії такі предмети, як розмальовка, м’яч для зняття стресу і масажер для голови.
Результати
За вісім тижнів було зафіксовано зниження симптомів депресії в учасників програми способу життя (42%) і програми психотерапії (37%). Ця різниця не була статистично або клінічно значущою, тому вчені могли зробити висновок, що обидва методи лікування були ефективні.
Також не було великої різниці і у вартості. Програма способу життя була трохи дешевшою в доставці: 482 австралійські долари за учасника, проти 503 доларів за психотерапію. Це тому, що погодинні ставки різняться у дієтологів, фізіологів вправ і психологів, резюмували дослідники.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-08-04 12:07:07