Новини Чернігова

Фінське місто Лаппеенранта буде партнером Чернігова

Сьогодні, 10 січня, міський голова Чернігова Владислав Атрошенко в онлайн-режимі підписав договір про співпрацю з фінським містом Лаппеенрантою, яке представляв міський голова Кіммо Ярва. Про це повідомляє пресслужба Чернігівської міськради.

Галузі, в яких планується подальша співпраця між двома містами, були визначені під час попередніх спілкувань. Зокрема йдеться про сталий розвиток, молодіжну політику та освіту, культуру, спорт, туризм, співпрацю між адміністраціями.

Місто Лаппеенранта є кліматичною столицею Фінляндії та першопрохідцем у сфері відновлювальної енергетики з населенням близько 72 тисяч людей.

Владислав Атрошенко під час зустрічі в онлайн-режимі
Владислав Атрошенко під час зустрічі в онлайн-режимі. ФОТО: Пресслужба Чернігівської міськради

“Сподіваюсь, що ваш досвід, як кліматичної столиці Фінляндії та лідера у сфері високих технологій, сприятиме ефективному відновленню та розвитку Чернігова. Я впевнений, що попереду у нас плідне партнерство у питаннях відновлювальної енергетики, захисту навколишнього середовища, переробки сміття, екологічного громадського транспорту, а  також в галузях освіти, культури, спорту та туризму”, — каже Атрошенко.

Водночас Кіммо Ярва розповів, що його місто має давню традицію партнерських стосунків, починаючи ще з 1940 року. Фінляндія тоді перебувала у стані війни та отримувала підтримку від Швеції. Саме тому, першим їх партнером і стало шведське місто Еребру.

Кіммо Ярва під час зустрічі в онлайн-режимі
Кіммо Ярва під час зустрічі в онлайн-режимі. ФОТО: Пресслужба Чернігівської міськради

“Вітаємо Чернігів серед наших побратимів. Ви — наше восьме місто. Угодою, яку зараз підпишемо, ми хочемо проявити нашу солідарність та підтримку. Лаппеенранта рішуче засуджує воєнні дії, розпочаті Росією в Україні, які порушують міжнародні права. Незалежність, суверенітет, самовизначення та територіальна цілісність України потрібно поважати. Угодою про партнерство ми насамперед готуємось до того часу, коли наші міста зможуть співпрацювати для відбудови України та добробуту Європи”, — зазначив Ярва.

Нагадаємо, що депутати Чернігівської міськради на останній сесії у 2022 році підтримали партнерство з фінським містом Лаппеенранта.

Читайте також

Французьке місто Реймс буде партнером Чернігова

Депутати німецького Аахена проголосували за партнерські стосунки з Черніговом

Чернігів та Жешув підписали договір про партнерство

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Джерело: Суспільне мовлення України
2023-01-10 15:38:05

Магазин Автозапчастин м.Ніжин