Україна і світ

Фінляндська православна церква підтримує надання Томосу УПЦ

Фінляндська православна церква підтримує надання Томосу УПЦ

Предстоятель Фінляндської православної церкви зазначив, що українці мають право створити власну церкву, як мали право фіни 100 років тому.

Про це повідомляє прес-служба адміністрації президента.

Зазначається, що під час робочого візиту до Фінляндії президент України Петро Порошенко зустрівся з предстоятелем Фінляндської православної церкви архієпископом Левом.

Порошенко висловив подяку архієпископу за підтримку автокефалії Української православної церкви.

Фінляндська православна церква підтримує надання Томосу УПЦ
Порошенко у Фінляндії

“Українці мають право на незалежну церкву від Росії, бо Росія сьогодні є країною-агресором”, –зазначив Порошенко.

Також на зустрічі Порошенко і архієпископ Лев обговорили практичну підготовку до отримання Українською православною церквою Томосу.

Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. На засіданні Синоду також було ухвалене рішення про зняття анафеми з партріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія та визнання їх канонічними.

Після цього Російська православна церква у Мінську зібрала Синод, за підсумками якого оголосила про припинення євхаристійного спілкування з Константинопольською церквою. Згодом Вселенський патріарх Варфоломій прокоментував реакцію Російської православної церкви на рішення Синоду надати автокефалію Українській православній церкві. Він заявив, що росіяни не мають вибору та їм доведеться погодитися з рішеннями Константинополя.

Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні й був ухвалений дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви. Пізніше у Києві проведуть об’єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви і оберуть її предстоятеля. Про зібрання Собору вже найближчим часом оголосив глава УПЦ КП Філарет.

Історія православної церкви: дивіться відео

 
Джерело Телеканал новини «24»
07.11.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: