Україна і світ

Фінляндія подає до суду на Росію через її вимогу платити за газ у рублях

Будівельні матеріали м.Ніжин

Фінська державна енергетична компанія Gasum подає до суду на російську компанію Газпром Експорт за її вимогу платити за газ у рублях. Про це йдеться у повідомленні пресслужби Gasum.

Зазначається, що Gasum має довгостроковий контракт на постачання газу цією компанією із РФ. У квітні Газпром Експорт надіслав фінській компанії листа, в якому вимагав надалі сплачувати за поставки газу у рублях замість євро.

— Gasum не приймає вимоги Газпром Експорт щодо переходу на рубльові платежі і, отже, не здійснюватиме платежі в рублях або відповідно до запропонованої Газпром Експорт схеми платежів. Крім того, у компаній є значні суперечки щодо інших претензій, поданих за контрактом, – йдеться у повідомленні.

До пандемії Covid-19 постачання газу із РФ до Фінляндії становили близько 2,5 млрд кубометрів на рік, зараз менше. Контракт між Gasum і Газпром Експортом діє до 31 грудня 2031 року.

Gasum усвідомлює, що Росія може припинити постачання газу до Фінляндії. Компанія буде намагатися протягом літа забезпечити імпорт газу через газопровід Balticconnector з Естонії.

— У цій ситуації у Gasum не було іншого вибору, окрім як передати контракт до арбітражу. У цій складній ситуації ми зробимо все можливе, щоб забезпечити наших фінських клієнтів необхідною енергією, – сказав генеральний директор Gasum Міка Вільянен.

Після запровадження санкцій проти Росії за повномасштабне вторгнення в Україну, Володимир Путін підписав указ про продаж газу “недружнім країнам” за рублі. Щоб заплатити за газ, західні країни повинні відкрити рублеві рахунки в Газпромбанку.

Після указу Путіна країни Великої сімки погодили спільну відмову за вимогу Росії платити за експорт газу РФ у рублях.

Джерело: Gasum

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-05-17 18:33:53

Магазин Автозапчастин м.Ніжин