Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Новини Чернігова

Фінансування санаторію «Пролісок» намагаються «повісити» на громади, – Сергій Пащенко

Фінансування санаторію «Пролісок» намагаються «повісити» на громади, - Сергій Пащенко

Гроші на фінансування оздоровчого закладу «Пролісок» таки знайшли. Однак, як виявилось, цю проблему просто намагаються «повісити» на громади.

Про це написав депутат обласної ради, голова обласного осередку партії «Батьківщина» Сергій Пащенко на своїй сторінці у Facebook.

Він посилається на лист, підписаний заступницею голови ОДА Наталією Романовою, до міських голів та голів ОТГ з «пропозицією» фінансувати даний санаторій.

Зокрема в листі чиновниці пояснюється, чому в обласному бюджеті не знайшлося коштів для роботи «Проліску»

«Фінансові можливості обласного бюджету в 2020 році вкрай обмежені», – пише Романова.

«Таке трактування викликає обурення, адже саме голова ОДА Андрей Прокопенко був головним лобістом обласного бюджету. Я казав, що це «бюджет виживання», тому фракція «Батьківщини» за нього і не голосувала», – пише Пащенко.

Фінансування санаторію «Пролісок» намагаються «повісити» на громади, - Сергій Пащенко

Сергій Пащенко звертає увагу на те, що в листі «каміння летить» в бік держави, мовляв «джерела коштів для утримання дитячих санатріїв не визначені».

«Хвилиночку, так облдержадміністрація яку роль займає в цьому питанні? Ви ж і є представники центральної влади! Цікаво, чи звертався Андрій Прокопенко до Президента чи Уряду щодо існуючих проблем? Звичайно, набагато легше просто заговорити питання, або «повісити» на місцеві бюджети», – підсумовує Пащенко.

На думку Сергія Пащенка, лист від ОДА до міських голів та голів ОТГ показує, що чиновники облдержадміністрації не зацікавлені в збережені санаторію, інакше б вони «не писали б листи, а проводили б зустрічі та обговорення.

Нагадаємо, дитячий санаторій «Пролісок» (Ніжинський район), який знаходиться на балансі Департаменту охорони здоров`я Чернігівської ОДА виявився нікому непотрібним. Перше півріччя «Пролісок» фінансувався, а потім, через проведення медреформи, гроші закінчилися. Адміністрація закладу поспіхом прийняла рішення про його закриття.

14 серпня відбулась прес-конференція, на якій представники п'яти політичних сил обласної ради – «Батьківщина», «Наш край», «Радикальна партія», «УКРОП» та «Європейська Солідарність» – об'єдналися в єдиній думці та висловилися категорично проти ліквідації дитячого закладу.

Обласні депутати розповіли, що «Пролісок» є по суті єдиним закладом в області, де можуть оздоровлювати дітей шкільного віку. Його закриття не лише позбавить можливості в майбутньому проводити оздоровлення на території області, а й залишить без роботи великий колектив.

На фінансування санаторію «Пролісок» до кінця року потрібно до 4-х мільйонів гривень (хоча спочатку Департамент фінансів ОДА називав депутатам суму в 10-12 мільйонів). На бюджетній комісії знайшли фінансування, кажуть депутати, однак процес ліквідації закладу не зупинився.

Фінансування санаторію «Пролісок» намагаються «повісити» на громади, - Сергій Пащенко

21 серпня голова Чернігівської ОДА підписав розпорядження, за яким 1,1 мільйона гривень буде направлено на заробітну плату працівникам КНП «Обласний дитячий санаторій «Пролісок» Чернігівської обласної ради.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
25.08.2020