Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Новини Чернігова

Філософія життя і європейські погляди Ірини Соломахи

Філософія життя і європейські погляди Ірини Соломахи

Талановиті люди – талановиті у всьому. Вони не просто змінюють світ на краще, а й надихають на грандіозні звершення інших. Успішними не народжуються, ними стають – завдяки наполегливій роботі над собою і чіткому курсу на перемогу. Яскравою представницею когорти успішних жінок Чернігівщини є відома чернігівська політична і громадська діячка, голова міського осередку політичної партії «Європейська солідарність» Ірина Соломаха.

Про життєві пріоритети, секрети успішності і актуальні проблеми чернігівського сьогодення – далі в інтерв’ю.

Пані Ірино, ви ділова і дуже зайнята жінка, багато часу приділяєте роботі. Чи залишається час для рідних?

Родина для мене – це пріоритет номер один. Це найважливіше, що тільки може бути у всесвіті. Якщо рідні здорові, в доброму гуморі і задоволені життям, тоді щаслива і я. Всі ми багато часу приділяємо роботі, але якщо в домі немає гармонії, чи біда в когось із рідних, тоді всі робочі думки деформуються. Тоді ми думаємо про те як допомогти близьким. Не можуть родинні цінності бути чимось паралельно існуючим. Це головне в житті людини.

У вашому арсеналі чимало керівних посад. Ви були помічником народного депутата, працювали в Чернігівській міськраді і в керівництві облдержадміністрації. Тому про менеджмент знаєте не з чуток. Яким має бути справжній керівник?

Будь-який менеджер передовсім має бути внутрішньо спокійним. Якщо не бачити людей зсередини і ставити їм лише робочі задачі – це неправильно. Треба психологічно відчувати підлеглих. Всі люди повинні мати свій особистий час. Поганий менеджмент, коли змушують працювати в позаробочий час. Звичайно, бувають ситуації, коли треба працювати і 24 години на добу. Але це лише іноді. Гарний менеджмент, коли людина ефективно працює в свій робочий час, результативно все виконує, планує завтрашній день і спокійно йде до родини. Також важливо, щоб керівник був розуміючим адекватним партнером по роботі, але аж ніяк не другом. Дружні стосунки в осі координат «керівник-підлеглий» явище негативне і деструктивне.

Які, на вашу думку, основні проблеми на Чернігівщині?

Працевлаштування. Дуже багато безробітних. А це значить, що родини не мають фінансових перспектив. Через це бояться народжувати дітей, не можуть собі дозволити нормально харчуватися, сплачувати за комунальні послуги, не мають належного соціального захисту. Чернігівці в цьому не винні. Людей загнали в такі умови. Проблема номер один – працевлаштування і створення нових робочих місць. Це зарядить всі інші сфери. Друга проблема – це здоров’я. Наслідки Чорнобильської катастрофи жахливі. Чернігівська область входить до трійки лідерів в антирейтингу України за кількістю онкохворих. Хоча зараз актуальна проблема коронавірус, але онкологія – це проблема номер один для нашої області. Надто мало уваги цьому приділяється. Людям потрібна реальна допомога. Щоб врятувати життя онкохворим діткам люди по копійці збирають кошти. І цим має займатися не стільки місто чи область, а держава. І обов’язково має долучатися світове співтовариство. Наслідки Чорнобиля проблема не лише України. Держави, які пережили такі страшні катастрофи, мають бути підтримані міжнародними фондами. Здоров’я – це найцінніший скарб, який треба свято оберігати. Також є проблемою недооціненість центральною владою перспектив нашого регіону. Наш обласний центр знаходиться по сусідству із столицею. Чернігів насправді унікальне і комфортне місто. В області немає потужних виробництв, адже ми маємо аграрну спрямованість. І це не є мінусом, а навпаки плюсом. Немає підприємств, які забруднюють повітря і довкілля небезпечними хімічними викидами і автоматично роблячи життя токсичним. Чисте повітря, прозорі ріки, мальовнича природа – це неабиякий інвестиційний продукт. І все це поряд із столицею. Можна розвантажити столицю. Наприклад, частину людей переселити в Чернігів. Житло в Чернігові суттєво дешевше. Пустити швидкісні поїзди і дати людям можливість жити в комфортних екологічних умовах.

Чи змінилися світоглядні електоральні думки у чернігівців за останній рік?

Однозначно. Люди прекрасно розуміють, що відбувається в країні. Адже найефективніший індикатор – покращення чи погіршення власного життя. За цей рік чернігівці стали набагато бідніші, менш соціально захищені. І не варто все валити на коронавірус. Весь світ в пандемії, але хіба весь світ в такій економічній прірві як Україна?

Ви успішна ділова жінка. Поділяться своїми секретами правильного динамічного життя.

 • Бути щасливою. Це ключовий момент будь-якої успішності. Вмійте любите себе. І важливо розуміти, що насправді щастя в дрібницях. Магія ранку, розминка, спілкування з рідними, можливість неквапливо випити чашку чаю з коханою людиною. Це і є справжнє щастя.
 • Завжди залишайтеся собою. Не розмінюйтеся. У Макаревича є прекрасна пісня зі словами «не стоит прогибаться под изменчивый мир, пусть лучше он прогнется под нас».
 • Приділяйте значну увагу духовному розвитку. Слухайте улюблену музику, читайте якісну літературу, приділяйте час фізичним навантаженням. Особисто я займаюся йогою і правильне дихання суттєво допомагає мені впевнено триматися в стресових ситуаціях.
 • Таймінг. Плануйте дні, тижні, місяці в спеціально відведеному для цього блокноті. Це і дуже зручно, і дуже ефективно.
 • Висипайтеся. Здоровий повноцінний сон – дуже важливий елемент нашого життя.
 • Ви очолюєте міський чернігівський осередок партії «Європейська солідарність». Чому саме ця партія?

  У мене навіть не виникало питань чи сумнівів щодо партії. Все чітко зрозуміло. Поясню на прикладі. Я люблю мандрувати. І коли бувала в Дрездені, Кракові, Відні, то бачила багато усміхнених облич. Ці люди щасливі. Це основна характеристика європейського рівня життя. Вони живуть комфортним життям. Приємно зустрічати людей похилого віку, які йдуть вулицею і посміхаються. У Чернігові, на жаль, дуже рідко можна побачити таку картину. Погляньте на людей. Які в них сумні очі… Тому я і підтримую політичну силу, яка європейські цінності, щастя і комфортне життя людей ставить на перше місце.

  Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

  13.08.2020
  Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова