Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Фільм про дітей зі сходу України потрапить у шорт-лист Оскара 2023

Фільм про дітей на сході України Будинок зі скалок потрапить у шорт-лист Оскара 2023 року. Про це заявив другий режисер картини Азад Сафаров.

Так, це стало можливим завдяки участі та подальшій перемозі у грецькому кінофестивалі Thessaloniki International Film Festival. Картина шведсько-українського виробництва зуміла вибороти на заході одразу дві нагороди, завдяки чому і потрапила до шорт-листу Оскара 2023 року автоматично.

Роботі вдалося перемогти у категорії Найкращий документальний фільм та отримати нагороду FIPRESCI Award.

– Премія Золотий Олександр присуджується незабутньому фільму, який проливає світло на тягар, який несуть діти, за жах та помилки, скоєні світом дорослих, які мають піклуватися про них, – повідомляється на сайті кінофестивалю.

Крім премії, картина отримала грошовий приз у розмірі 12 тис. євро.

Нагадаємо, що те, що відбувається в Україні на тлі війни з Росією, передасть за допомогою фільму і відомий російсько-казахстанський режисер Тимур Бекмамбетов. Він активно засуджує дії РФ, та його нова картина під назвою DWW1 покаже, як відбувається інформаційна війна. На думку режисера, у цій війні дуже багато ран, адже люди отримують їх не лише на полі бою, а й у цифровому просторі.

Оскар 2021
Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-03-21 14:23:24

Магазин Автозапчастин м.Ніжин