Україна і світ

Філарет сам підписав постанову про припинення діяльності УПЦ КП, її статут був анульований, – ПЦУ

У ПЦУ також стверджують, що митрополит Епіфаній керує церквою не одноосібно, а на підставі схваленого Об’єднавчим собором статуту церкви

Джерело: 112.ua

Філарет сам підписав постанову про припинення діяльності УПЦ КП, її статут був анульований, - ПЦУ

Постанова про припинення діяльності Української православної церкви Київського патріархату шляхом об’єднання і приєднання до створюваної Православної Церкви України було схвалено Священним синодом УПЦ КП 15 грудня 2018 року і підписана його постійними членами, першими з яких був глава церкви Філарет. Про це йдеться в повідомленні прес-служби ПЦУ.

У роз’ясненні ПЦУ зазначено, що ключовою вимогою надання Томосу про автокефалію було проведення об’єднавчого собору, який би усунув поділ у середовищі самої української церкви, а ключовою вимогою для проведення об’єднавчого собору було проведення помісних соборів УПЦ КП та УАПЦ, який повинні були прийняти рішення про припинення їх діяльності шляхом об’єднання і приєднання до створюваної ПЦУ.

Новини за темою: Епіфаній: Я говорив Філарету про необхідність відходу від радянських традицій, він не сприйняв цього

“Собор (УПЦ КП – ред.) був скликаний патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом… Філарет відкрив засідання Помісного собору УПЦ КП, всім присутнім делегатам був зачитаний проект ухвали Помісного собору. Проект був одноголосно схвалений учасниками Помісного собору і підписаний тут же постійними членами Священного синоду УПЦ КП. Першим серед членів президії поставив свій підпис Святійший патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, як голова Помісного собору. Згідно п. 10 розділу II Статуту про управління УПЦ КП постанови Собору вступили в силу відразу після їх прийняття і підписання”, – йдеться в роз’ясненні.

Таким чином, вранці 15 грудня 2018 року за рішенням Помісного собору УПЦ КП припинила свою окрему діяльність і повністю увійшла до складу ПЦУ. Єдина автокефальна ПЦУ була створена в той же день на Об’єднавчому соборі відповідно до канонічних правил, в т. ч. 34 Апостольським правилом, і як релігійне об’єднання відповідно до законодавства України, роз’яснює прес-служба.

Новини за темою: Єпіфаній: Питання про необхідність зміни статуту ПЦУ будуть обговорювати собори в 2019 році

“Об’єднавчий собор майже одноголосно (при одному голосі проти) прийняв Статут ПЦУ, згідно з яким її очолює предстоятель, Митрополит Київський і всієї України… Канонічне право не передбачає перебування двох архієреїв на одній і тій же ієрархічної посади… Відбулися таємні вибори, за підсумками яких (на посаду предстоятеля, – ред.) був обраний митрополит Епіфаній (Думенко). Всі учасники Собору визнали автентичність цього обрання”, – нагадали в ПЦУ.

У ПЦУ також підкреслюють, що митрополит Епіфаній керує не одноосібно, а на підставі схваленого Об’єднавчим собором Статуту Церкви, рішень її Священного синоду, у співпраці з усім єпископатом.

Щодо юридичних аспектів діяльності Київської митрополії Української православної церкви (ПЦУ), то в прес-службі повідомляють, що 30 січня 2019 року вона була зареєстрована, “як релігійний адміністративний центр та центральний виконавчо-розпорядчий орган ПЦУ”. “В цей же день, відповідно до постанови Помісного собору УПЦ КП, Міністерство культури України скасував накази про реєстрацію Статуту Київської патріархії УПЦ КП і статуту про управління УПЦ КП”, – йдеться в повідомленні.

Новини за темою: Епіфаній запевняє, що розколу в ПЦУ немає і не буде

Щодо назви Церкви, то, як зазначають у ПЦУ, в ній враховані обидві традиції найменування – і “Українська Православна Церква” і “Православна Церква України”, що відповідає постановам та Помісного собору УПЦ КП 15 грудня 2018 року, і Об’єднавчого собору.

Як повідомлялося, Епіфаній допускає, що конфлікт з Філаретом може розв’язати Священний синод 24 травня.

Раніше стало відомо, що між Філаретом і митрополитом ПЦУ Епіфанієм існують великі непорозуміння. Зокрема, Філарет нібито бажає відновити структуру ліквідованої УПЦ КП і свій вплив на церкву, тоді як оточення Епіфанія схильне підтримувати “грецький лад” ПЦУ, запропонований Фанаром.

Об’єднавчий собор у Києві 15 грудня обрав предстоятелем помісної Православної церкви України митрополита колишньої УПЦ КП Епіфанія (Думенка). Інтронізація предстоятеля Православної церкви України Епіфанія відбувалася в його день народження.

6 січня в Стамбулі в резиденції Вселенського патріарха на Фанарі Вселенський патріарх Варфоломій урочисто вручив главі новоствореної помісної Православної церкви України митрополиту Епіфанію Томос про визнання канонічної автокефалії ПЦУ. 7 січня Томос урочисто презентували в Києві на різдвяній службі в соборі святої Софії.

Джерело: www.112.ua