Україна і світ

Філарет про рішення не проводити хресну ходу УПЦ КП на день Хрещення Русі: Ми не хотіли протистояння з ПЦУ

Водночас патріарх зазначив, що віряни УПЦ КП провели хресну ходу навколо Володимирського собору з нагоди храмового свята

Джерело: 112.ua

Філарет про рішення не проводити хресну ходу УПЦ КП на день Хрещення Русі: Ми не хотіли протистояння з ПЦУ

Патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет розповів, що рішення не проводити щорічну хресну ходу на день Хрещення Русі мотивувалося бажанням не допустити можливих протистоянь з духовенством і вірянами Православної церкви України. Про це предстоятель УПЦ КП розповів в інтерв’ю 112.ua.

На питання про те, чому цього року вперше з моменту заснування Київського патріархату віряни не йшли хресною ходою в день Хрещення Русі, патріарх відповів:

“Ми не йшли, тому що насамперед не хотіли протистояння. Щоб не було на святому місці, Володимирській гірці, протистояння між вірянами Київського патріархату з вірянами і духовенством ПЦУ”, – розповів патріарх Філарет.

За словами предстоятеля, ще однією причиною для відмови проведення святкової ходи стало зменшення вірян у церкві Київського патріархату.

“Друга причина – нас було мало, і тому ми не хотіли показувати свою слабкість. У нас була хресна хода навколо Володимирського собору з нагоди храмового свята”, – додав ієрарх.

Водночас патріарх Філарет зазначив, що цього року хресна хода ПЦУ зібрала в рази менше вірян, ніж УПЦ КП торік.

“Але я думаю, всі звернули увагу, що цього року ПЦУ зібрала не більш ніж 10-15 тисяч вірян, а торік Київський патріархат зібрав понад 60 тис. Бачите, яка різниця? А навпаки, Московський патріархат цього року зібрав набагато більше вірян, ніж ПЦУ. Це свідчить про те, що ПЦУ замість того, щоб рости, зменшується. З церкви виходять, тому що бачать неправду, бачать підпорядкованість грекам. І таким вірянам потрібна незалежна церква, якою є УПЦ Київського патріархату”, – підсумував глава УПЦ КП.

Повний текст інтерв’ю патріарха Філарета для 112.ua ви можете прочитати за посиланням. 

Зазначимо, що цього року 28 липня Православна церква України провела свою першу хресну ходу з нагоди 1031-річчя Хрещення Русі. У релігійних заходах у столиці цього дня взяли участь близько 15 тис. вірян.

На день раніше хресну ходу на честь дня Хрещення Русі провела і Українська православна церква (Московського патріархату), участь у якій взяло участь близько 300 тис вірян. 

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua