Україна і світ

Філарет: Порошенко на виборах глави ПЦУ хотів обрання Симеона, я навіть чув, що архієреям платили по 20 тис. доларів

Філарет: Порошенко на виборах глави ПЦУ хотів обрання Симеона, я навіть чув, що архієреям платили по 20 тис. доларів

Джерело: 112.ua

П’ятий президент України Петро Порошенко втручався в обрання предстоятеля Православної церкви Україну (ПЦУ), щоб її очолив митрополит Вінницький Симеон. Про це в інтерв’ю виданню “Главком” заявив почесний патріарх Філарет

“Наскільки мені відомо, він (Порошенко – ред.) хотів, щоб предстоятелем був не Епіфаній, а митрополит Вінницький Симеон (один з архієреїв УПЦ МП, який перейшов в ПЦУ. – ред.)”, – розповів патріарх.

“І ось ви зверніть увагу на те, що коли архієреї голосували у другому турі фактично за двох кандидатів, то за Єпіфанія проголосували 36 єпископів, а за Симеона – 28. Так хто ці 28? 2 – московських, 13 – з УАПЦ, а 13 архієреїв – з Київського патріархату. Чому ці архієреї голосували за кандидата з Московського патріархату? Тому що Порошенко провів роботу”, – додав він.

Патріарх підтвердив, що перед Об’єднавчим собором з Єпіфанієм були певні домовленості щодо подвійного управління церквою. Філарет повинен був залишатися почесним патріархом і займатися внутрішніми справами, а митрополит Епіфаній – представляти церкву ззовні.

“Справа в тому, що про це ми говорили з колишнім президентом у присутності Єпіфанія ще перед Собором. І президент мені сказав: “Ось ви будете керувати церквою, як і керуєте, а Епіфаній представляти церкву ззовні”, – розповів він.

Філарет також підтвердив, що ходили чутки про підкуп єпископів (щодо голосування щодо обрання предстоятеля, – ред.), але сам він не був свідком цього, тому не може стверджувати напевно.

“Я чув про те, що комусь із архієреїв платили по 20 тис. дол. Але правда це чи ні – я стверджувати не можу”, – підкреслив Філарет.

Філарет заявив, що Порошенко припинив з ним всі стосунки після того, як закінчив їздити по єпархіях з Томосом. За його словами, також ніхто з Адміністрації тодішнього президента з тих пір з ним не спілкувався. “Вони ведуть себе так, ніби мене не існує …”, – сказав Філарет.

Нагадаємо, Філарет не визнає Томос і хоче відродити Київський патріархат.

Новини за темою: Філарет заявив, що не приймає Томос, адже не ознайомився із його змістом завчасно

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua