Україна і світ

Філарет на Синоді відмовився підтримувати Єпіфанія

Патріарх Філарет також не змінив свою думку з приводу юридичного статусу УПЦ КП

Джерело: 112.ua

Філарет на Синоді відмовився підтримувати Єпіфанія

Почесний патріарх ПЦУ Філарет не захотів висловлювати підтримку предстоятелю церкви митрополиту Київському і всієї України Епіфанію. Про це сам Епіфаній розповів журналістам після завершення собору ПЦУ, передає “Українська правда”. 

За словами митрополита, всі інші учасники синоду одноголосно проголосували за висловлення підтримки йому як предстоятелю (єдиний, хто не підтримав цей пункт, – Філарет).

“Святійший патріарх Філарет показав: те, що він оприлюднив, він показав і на засіданні Священного синоду, тобто, що існує Київський патріархат, хоча всі ми намагалися довести, переконати, що зараз юридично і фактично вже немає Української православної церкви Київського патріархату”, – сказав Епіфаній.

“Багато в чому ми дискутували, розмовляли, переконували, але святійший патріарх Філарет, на жаль, залишається затверджений у своїй думці”, – додав він.

Митрополит також назвав брехнею інформацію, що на першому синоді ПЦУ хотіли відправити Філарета на спокій.

Раніше стало відомо, що між митрополитом Філаретом і ПЦУ Єпіфаній є великі непорозуміння. Зокрема, Філарет нібито бажає відновити структуру ліквідованої УПЦ КП і свій вплив на церкву, тоді як оточення Єпіфанія схильне підтримувати “грецький лад” ПЦУ, запропонований Фанаром.

Об’єднавчий собор у Києві 15 грудня обрав предстоятелем помісної Православної церкви України митрополита колишньої УПЦ КП Епіфанія (Думенка). Інтронізація предстоятеля Православної церкви України Єпіфанія проходила в його день народження.

6 січня в Стамбулі у резиденції Вселенського патріарха на Фанарі Вселенський патріарх Варфоломій урочисто вручив чолі новоствореної помісної Православної церкви України митрополиту Єпіфанія Томос про визнання канонічної автокефалії ПЦУ. 7 січня Томос урочисто презентували у Києві на різдвяній службі в соборі святої Софії.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua