Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Фермер із Чернігівщини шукає інвесторів для будівництва заводу із переробки бузини

Фермер із Чернігівщини шукає інвесторів для будівництва заводу із переробки бузини

Фермер з Чернігівщини Роман Потапов уже другий рік підряд закуповує бузину.

У планах аграрія знайти інвесторів для будівництва в Україні заводу із переробки рослини.

Про це повідомляє Kurkul.com, згідно з даними ТСН.

Наразі бузина в Україні — переважно дикоросла рослина. Більшість господарств заготовляють ягоду для експорту, скуповуючи її у населення. Втім, за словами Романа Потапова, якщо ціна на продукт буде залишатися високою, можливе промислове вирощування культури.

«В Україні дуже багато ярів, схилів, земель, які є важкодоступними для сільськогосподарської техніки. Ці ділянки цілком підійдуть для вирощування бузини», — зазначив фермер.

В Україні орієнтовно 300 компаній експортерів ягід — 90% бузини вивозиться з України. Європейську моду на споживання бузини у нас очікують років через три.

Загальний обсяг експорту бузини з України минулого року склав 7,5 тис. т. Основні імпортери — Японія і країни ЄС. Продають за кордон як бузину з гілочками, так і самі ягоди, а також заморожені.

За інформацією, у 2020 р. Україна продала сім з половиною тисяч тонн бузини. Покупці — Європа та Японія. США та Китай купують не напряму, а через європейських посередників. А от у попередні роки продавали так мало, що і статистику не вели. Цьогоріч вартість на бузину знизилася, але попит все ж таки є.

Фото з мережі

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
21.09.2021

Магазин Автозапчастин м.Ніжин

Залишити відповідь