Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Фанати Z-символіки та члени ЦСКА: FIE допустила до змагань скандальних атлетів з РФ

Міжнародна федерація фехтування (FIE) допустила до змагань під своєю егідою росіян, які підтримують військову агресію своєї країни проти України. Вони заявлені у “нейтральному” статусі, але далеко не нейтральні.

Виконком FIE затвердив список “нейтральних” атлетів ще до чемпіонату світу у Мілані, але він не був публічним до вересня.

Для участі у змаганнях росіяни та білоруси мали підписати спеціального листа, щоб підтвердити свою “нейтральність”. Він, зокрема, включав такий пункт: Я не маю контракту з російськими чи білоруськими військовими та силовими структурами.

Зараз дивляться

Та, цей пункт, Міжнародна федерація фехтування, схоже, зробила формальністю, адже у списку “нейтральних” опинилися сумнівні прізвища.

Кого з росіян допустила FIE?

Так, до ЧС-2023 з фехтування допустили росіянок Лейлу Пірієву та Валерію Кобзєву. Перша у соціальних мережах ставила вподобання під фото з турніру, де була ворожа символіка окупантів Z, V та георгієвською стрічкою.

Щодо Кобзєвої, то та неодноразово лайкала пости на підтримку війни проти України, які містили ворожі позначення.

У списку “нейтральних” також опинилася донька президента Олімпійського комітету Росії Станіслава Позднякова Софія Лоханова. Раніше ця особа вподобала публікацію з мітингу на підтримку диктатора Путіна та окупації частини території України.

Також до змагань допустили представників спортивного клубу російської армії (ЦСКА) – Олександри Сундучкової, Кирила Бородачова та Антона Бородачова. Вже під час повномасштабної війни проти України російське Міноборони вітало їх із перемогами.

Загалом у таблиці від FIE є 28 російських спортсменів, яким рекомендовано брати участь у міжнародних змаганнях.

Нагадаємо, після скандалу на ЧС-2023 з відмовою Харлан тиснути руку росіянці, FIE переглянула власні правила та замінила традиційне рукостискання на дистанційне вітання клинком.

Збірна Росії, Фехтування

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-10-03 18:05:25