Україна і світ

Еureporter прокоментував пропозицію Медведчука заощадити на закупівлі газу 10 млрд доларів

Зробивши ставку на політичний та економічний союз з ЄС замість економічного із ЄАЕС, Україна практично нічого не виграла, але багато втратила. Про це повідомляє європейська мультимедійна новинна платформа Eureporter.

Джерело: 112.ua

Зокрема, Еureporter зазначає, що співпраця з Євразійським митним союзом принесла б Україні значне зниження цін на газ і нафту і допомогло б “усунути фінансовий тягар, який сьогодні змушує Україну задихатися”. Ще в 2013 році Віктор Медведчук зазначив, що в разі вступу України до МС річна економія газу складе 10 млрд дол.

“Ці гроші могли б залишитися в бюджеті країни і могли б бути використані на соціальний розвиток. Ці тарифні преференції можна порівняти з кредитом в 15 млрд, що уряд України намагається отримати від МВФ разом з неприйнятними інтересами і зобов’язаннями”, — зазначив Медведчук.

Як пише Еureporter, нинішня українська влада вважає так звану “газову незалежність” найбільшим успіхом і найбільшою демонстрацією відділення від Росії, однак ця незалежність є найбільшою вигадкою і провалом.

“Технічно вважається, що з листопада 2015 року Україна припинила імпорт російського газу і, як кажуть, “зіскочила з російської голки”. Фактично російський газ не зник з українських трубопроводів. Різниця лише в тому, що він потрапляє туди навпаки. Україна не отримала газової незалежності. Українці були змушені купувати “європейське” паливо і багато платити за нього”, — повідомляє видання.

Як прокоментував Віктор Медведчук, “коли схема Дюссельдорфа+ буде розслідувана, резонанс буде не менше, ніж після розслідування розкрадань у “Укроборонпромі”. “Вони намагаються обдурити людей, кажучи, що газ імпортується з-за кордону, але насправді він не йде далі українського кордону. Доходи від Дюссельдорфа+ становлять 400-420 дол млн на рік. І окремі бізнесмени отримують дохід, навіть не держава”, — говорить політик.

При цьому Медведчук вважає, що Україні слід уникати нав’язаної ззовні газової стратегії і повернутися до прямих закупівель у російського “Газпром”, позбавляючись від посередників. “Реалізувати таку стратегію досить просто, коли ви зв’язуєтесь безпосередньо з партнером, зокрема, коли перебуваєте в одному економічному просторі”, — відзначає Еureporter.

Джерело: www.112.ua