Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Етап визвольної війни завершився перемогою України, але це ще не кінець – Шмигаль

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час свого звернення до українців окреслив основні напрямки роботи уряду,  а також зазначив, що ” черговий етап нашої визвольної війни завершився перемогою України”.

– Плани ворога зламано. Російські терористичні війська вибито із Київської, Чернігівської та Сумської областей. Але війна далека від свого завершення. Ворог не полишає спроб захопити наші землі на Сході й на Півдні. Продовжує наносити ракетні удари по всій країні.

Факти ICTV виокремили основне з виступу Дениса Шмигаля.

Ситуація з переселенцями

Станом на 6 квітня в Україні офіційно зареєстровано більше 500 тисяч нових вимушених переселенців. Стільки ж людей вже повернулись на батьківщину з-за кордону. Але мільйони українців досі залишаються в інших країнах.

– Уряд спільно з нашими дипломатами та урядами країн-партнерів працює над тим, аби систематизувати допомогу українцям, які виїхали, – повідомляє Шмигаль.

Зараз йде мова, аби прибрати плату за роумінг, про соціальні виплати в Дії, розгортання українського навчального процесу, включення України до єдиного європейського платіжного простору та багато іншого.

– Окремий напрямок роботи – це співпраця з міжнародними організаціями в Україні. Ми вже анонсували спільну з ЮНІСЕФ програму щодо підтримки багатодітних родин. Хочу підкреслити, що вона буде стосуватися не тільки вимушених переселенців, а всіх родин в Україні. Кожному члену такої родини буде здійснюватися виплата в розмірі 2,2 тисячі гривень щомісяця.

Крім того, співпраця Уряду та ЮНІСЕФ стане основою для роботи з усіма іншими донорськими організаціями, які хочуть допомагати Україні. Зараз йде консолідація такої допомоги у застосунку Дія.

Допомога громадянам на деокупованих територіях

По-перше, на звільнених територіях уряд планує створити такі самі програми, які працюють і для внутрішніх переселенців.

– Харчі, ліки, товари першої необхідності також першочергово направляються на ці території. Ми закупили продуктових наборів на 4,7 млрд грн, і тисячі з них вже безкоштовно роздані нашим людям у прифронтових та звільнених містах.

Другий напрямок роботи тут – це першочергова відбудова звільнених міст.

– Весь цей процес точно займе не один тиждень, а тому зараз ми ведемо перемовини з американськими партнерами та українськими виробниками, аби забезпечити звільнені території модульними будинками. Тимчасово. Багато людей залишилося взагалі без даху над головою, тому це вкрай актуальне завдання.

Надважливий етап роботи уряду – це відновлення критичної енергетичної інфраструктури – електроенергія, вода, газ. Роботи вже почалися, і там, де були незначні пошкодження, вже вдалося відновити світло та воду.

– Третій пункт, про який варто сьогодні ще сказати – це Фонд відновлення України. Створено робочу групу, яка вже активно працює по декількох напрямках. По-перше, це арешт російських активів на Заході та передача цих коштів Україні. Єдиної процедури, як це можна зробити, у світі просто не існує, а тому з кожною країною ми працюємо окремо. Але частину цих коштів ми хочемо отримати вже в найближчі півроку, аби почати швидко відновлювати нашу країну.

Ембарго на торгівлю товарами з РФ 

Шмигаль подякував США, Великій Британії, Канаді та Австралії за новий пакет санкцій. Проте він зазначив, що цього не достатньо і Україна розраховує, що світ запровадить потужне нафтове ембарго.

– Вчора під час наради обговорили з президентом України Володимиром Зеленським питання запровадження Україною ембарго на торгівлю товарами з РФ. Україна повністю зупинила імпортні та експортні операції з державою-агресором від початку війни. Найближчим часом закріпимо це урядовими рішеннями, аби усім була зрозуміла незворотність розірвання наших відносин з державою-агресором.Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-04-08 00:43:38

Магазин Автозапчастин м.Ніжин