Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Ера дронів: у Чернігові обговорили ширше застосування величезних літальних апаратів

Використання дронів – це майбутнє сільського господарства. У Чернігові на базі Інституту мікробіології обговорили можливості впровадження та використання аграріями новітніх технологій.

«Аграрна галузь потребує, як і всі інші галузі, інновацій. Один із напрямів цих інновацій – це, безумовно, застосування агродронів. Це дуже ефективний спосіб внесення, тим паче, що технічно агродрони можуть бути на невеликій висоті від посівів, що дуже важливо, і що ще важливіше – можна здійснювати оброблення в нічний час», – Анатолій Москаленко, директор Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН України.

«Сьогодні сільське господарство не тільки забезпечує продовольчу безпеку, але й є однією з передових галузей економіки не лише в області, але й в Україні. І застосування сучасних точних технологій… на сьогодні ось ми вже бачимо», – Василь Жук, заступник директора департаменту агропромислового розвитку Чернігівської ОДА.

Аграріям розповіли про ефект від застосування дронів і їхні переваги, порівняно з іншими засобами внесення агрохімії.

«Найголовніше, що фермер може зробити внесення тоді, коли йому треба, а не тоді, коли вдається приїхати сервісній компанії з оприскувачем чи літаком. Тобто це мобільність. Якість оброблення. Відсутність технічних колій, а це, ми знаємо, великі втрати на таких культурах, як соняшник, кукурудза, той самий ріпак», – Павло Ласковець, інструктор із пілотування агродронів.

«Чому дрони? Тому що це майбутнє. Мабуть», – Михайло Бондар, агроном.

«Цього року ми вперше ми обробили дронами. Дрони обробляють більш ретельно, ніж дельтаплани або літаки», – Володимир Попруга, фермер.

Загалом презентовані дрони розрізнялися за кількістю робочої рідини – на 10-, 20- і 30-літрові. Дрон працює від акумуляторів. У середньому один політ триває 10-20 хвилин, за цей час обробляються приблизно три гектари культури.  Заряджання акумуляторів агродрона в середньому триває 15 хвилин.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

11.12.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Магазин Автозапчастин м.Ніжин