Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Епідемія мукормікозу в Індії: у країні виявили понад 8 тис випадків хвороби

В Індії фіксують зростання епідемії мукормікозу, більше відомої як “чорний грибок”. У країні виявили понад 8 800 випадків хвороби.

Про це повідомили лікарі з Індії у коментарі одному з видань. Вони стверджують, що з більшою ймовірністю інфекція виникає у людей, які перехворіли на коронавірус. Це пов’язано з тим, що Covid-19 лікують стероїдами, які можуть пригнічувати імунну систему. До групи ризику також входять діабетики.

50% пацієнтів з мукормікозом помирають, а частині людей видаляють очі, щоб інфекція не проникла у мозок.

В Індії 29 штатів вже оголосили про епідемію хвороби. У лікарні Махараджа Єшвантрао за вісім тижнів заповнилися майже 1 100 місць, залишилось тільки 185 вільних.

За словами завідувача одного з відділень лікарні лікаря Панді, понад 80% пацієнтів потребують негайного хірургічного втручання.

– Це збільшення кількості пацієнтів однозначно несподіване. Ми раніше бачили один-два випадки цієї хвороби рік тому. Нині зараження “чорним грибком” стало складнішим, ніж Covid-19, — зазначив він.

Лікар додав, якщо людей не лікувати вчасно, то рівень смертності може зрости до 94%.

Симптоми мукормікозу

Мукормікоз – дуже рідкісна інфекція. Її викликає особливий вид слизової цвілі, яка може потрапити в організм людини з ґрунту, разом з перезрілими овочами і фруктами. Мукормікоз вражає носові пазухи, мозок, легені.

Симптоми “чорного грибка” проявляються у вигляді початкової закладеності носа, що переходить в носову кровотечу і появу в цій області обличчя чорних ділянок шкіри. Такі пацієнти часто скаржаться на припухлість і біль в очах, нечіткість зору або його повну втрату.

Детальніше про симптоми мукормікозу читайте на Фактах ICTV.

Джерело: BBC

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-05-24 10:25:07