Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Енергооб’єкти України отримали три рівні захисту від ракет і дронів РФ: з’явилися деталі

Енергетичні об’єкти України отримали три рівні захисту від можливої нової хвилі обстрілів РФ взимку.

Про деталі повідомили в Державному агентстві відновлення та розвитку інфраструктури України.

Захист енергообʼєктів є одним із ключових напрямків роботи відомства.

Зараз дивляться

Що відомо про три рівні захисту енергообʼєктів

Рішення про трирівневий захист об’єктів енергетичної інфраструктури ухвалили Кабінет міністрів та Генеральний штаб ЗСУ. Йдеться про такі рівні:

1. Спорудження габіонів та біг-бегів (перший рівень захисту). Вони призначені для захисту від уламків ворожих дронів та ракет.

Габіони – це огороджувальні конструкції, виготовлені із міцної металевої сітки та заповнені сипучими матеріалами. Біг-бег – м’який контейнер для сипучих матеріалів.

– На сьогодні Агентство відновлення захищає 90 обʼєктів у 21 області від уламків дронів та ракет, – зазначив керівник відомства Мустафа Найєм.

2. Другий рівень – захист від безпілотників, зокрема від дронів-камікадзе Шахед. Йдеться про бетонні конструкції, які будують довкола основної мережі Укренерго, починаючи з березня 2023 року.

Таким чином захищені 22 підстанції, 63 автотрансформатори у 14 областях України.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

3. Третій рівень – захист від російських ракет 22 підстанцій у 14 регіонах. Йдеться про захист від прямого влучання найпотужніших ракет, які може запускати ворог. Тут агентство співпрацює з компанією Укренерго, яка формує завдання на проєктування та будівництво.

Усі проєктні рішення узгоджуються з Генштабом ЗСУ та ДСНС.

Під час проєктування використовуються вихідні дані від Генштабу та міжнародні нормативні документи, отримані під час проходження навчання у Великій Британії за американськими та британськими нормативами і стандартами.

Захист енергооб’єктів України став темою переговорів із представниками посольств США та Великої Британії. Йшлося про технічні рішення для різних рівнів захисту, терміни будівництва та можливу фінансову підтримку.

Що відомо про можливі атаки РФ на енергетику

Про те, що Росія може готувати нову хвилю ударів по українській енергетиці, попереджали в розвідках Великої Британії та Естонії.

За даними Головного управління розвідки Міноборони України, за жовтень ворог виготовив близько 115 високоточних ракет, які можуть летіти на відстань понад 350 км. Запаси таких ракет у РФ перевищують 800 одиниць.

На думку міністра енергетики України Германа Галущенка, РФ може чекати стабільної мінусової температури, щоб спробувати повторити минулорічний енергетичний терор.

Джерело: Держагентство відновлення та розвитку інфраструктури України

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-20 16:54:39