Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Екстремальне дозвілля: чернігівські чоловіки відновлюють свої «арктичні» забавки

Екстрим не тільки від ненадійної крижаної основи під ногами, але й від суворих умов дозвілля, які вибирають для себе любителі зимової риболовлі. Справжні морози сковують воду лише набігами, а водойми вже «вкривають» поціновувачі цього переважно екстремального виду відпочинку.

«Кожен розважається так, як йому подобається. Я не вважаю, що це дуже безпечно», – Олена, чернігівка.

Рибалки розповідають, що станом на сьогодні товщина криги вже понад десять сантиметрів, тож вважають її безпечною. Але, попри це, правил безпеки дотримуються завжди.

«Простукуємо. Коли гнеться, то не ходимо на лід», – Євген, рибалка.

«Перевіряю. Зараз більше ніж 10 сантиметрів, тому можна виходити. Якщо менше як 10, то не виходжу», – Роман, рибалка.

«Ходити та дивитися, щоб лід був нормальний, тоді можна виходити. А якщо такий, що гнеться і тріщить, то вже як хто на себе розраховує», – Михайло, рибалка.

Попри морози, надзвичайники попереджають про безпеку на воді в зимовий період. Лід нестабільний за температурних перепадів і має змінну товщину в різних місцях водойми.

«Крига стає безпечною лише тоді, коли мінусова температура тримається кілька днів, а краще – тиждень. Треба розуміти, що на різних водоймах крига стає по-різному. Наприклад, якщо це річка з течією, то крига перетину річок, там, де є якісь викиди, або очерет, впалі дерева, вона може бути тоншою. По-друге, біля берега крига завжди тонша, ніж у будь-яких інших місцях», – Світлана Максименко, пресофіцер ГУ ДСНС України в Чернігівській області.

Також, наприклад, крига тонша під мостами. Щодо самої риболовлі, то, наприклад, на Стрижні зараз рибалки скаржаться на слабкий улов.

«Зараз не ловиться. Можливо, зміна погоди, тому й не ловиться», – Роман, рибалка.

Водночас розповідають, що рибне різноманіття в чернігівських водоймах доволі велике.

«Окунь є, плотва є, краснопірка є, щука є», – Роман, рибалка.

Загалом, за словами рибалок, зимова риболовля – це вже не просто дозвілля, а неймовірна атмосфера, відмовитися від якої їм уже незмога.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

10.01.2022
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Магазин Автозапчастин м.Ніжин