Україна і світ

Експерти оцінили ймовірність повторного наступу на півночі України

Будівельні матеріали м.Ніжин

Російські війська вже котрий день обстрілюють українські міста на півночі, звідки відступили на початку квітня. Водночас американське видання Washington post повідомило, що ворог почав накопичувати сили на північному кордоні, а саме біля Чернігівської та Сумської областей.

У прикордонній службі кажуть, що українським захисникам доводиться регулярно вести вогонь у відповідь, а заступник командира ДПСУ в Чернігівській області Олександр Середа каже, що Україна готується до повторного вторгнення Російської Федерації на цих напрямках, як один з можливих варіантів розвитку подій.

Водночас речник ДПСУ Андрій Демченко каже, що російські військові своїми обстрілами демонструють свою присутність на цих рубежах, щоб скувати сили української оборони від застосування їх на інших напрямках. При цьому прикордонники не спостерігають формування російськими військами угруповання для наступу у бік Чернігова.

– Росія не полишає збройних провокацій на українсько-російській ділянці кордону, зокрема на напрямку Чернігівської області. Практично щоденно продовжуються обстріли території України зі стрілецької зброї, мінометів, артилерійські обстріли, зокрема і об’єктів цивільної інфраструктури у прикордонні. Вогонь ведеться з території Росії, – сказав Андрій Демченко.

Факти ICTV зібрали думки експертів та посадовців з МВС та Міноборони щодо того, чи можливий повторний наступ Росії з північних кордонів України.

Так, військовий оглядач Олег Старіков вважає повторний наступ збройних сил РФ є малоймовірним.

– Якщо коротко, то це малоймовірно. Чому? Тому що після першого етапу війни, в якому вони зазнали поразки та вивели війська… Після цього вони намітили напрямок головного удару – це Схід і Південь, – сказав він.

На його думку, російські війська наразі не мають достатньої кількості особистого складу, щоб чинити такий наступ на Півночі. Це, зокрема, можна бачити по Харківській області, де російські сили не мають сил для втримання позицій.

Водночас Олег Старіков вважає, що українські сили оборони готують, зокрема, сили територіальної оборони, які вже мають куди більш налагоджену систему організації на відміну від того, як це було у перші дні війни.

На думку військового оглядача, перші спроби наступу РФ, наприклад, на Київ, були пов’язані з надіями на так звану п’яту колону в Україні, що сприяло б захопленню української столиці та здійсненню стратегічних успіхів ворога в українській державі. Однак цим надіям не судилося збутися.

Своєю чергою, заступник міністра внутрішніх справ України Євген Єнін заявив, що у прикордонних областях півночі України посилено режим військової служби.

– Ми активно взаємодіємо і вздовж державного кордону, виставляються наряди додаткові… Ми готові до відсічі будь-яких повторних спроб з російського боку. На сьогодні ми частіше стикаємося або з артилерійськими чи то мінометними обстрілами, а також в окремих випадках мова йде про спроби проникнення окремих ДРГ з боку російської території. Зазвичай вони отримують дуже жорстку та рішучу відсіч та з великими втратами відступають, – сказав він.

За словами заступника глави МВС, наразі не спостерігається накопичення ударних угруповань російських сил на кордонах Білорусі. При цьому він зауважив, що більш компетентну оцінку можуть надати військові.


Водночас заступниця міністра оборони Ганна Маляр вважає, що під час активної фази війни, яка триває прямо зараз, існують ризики, зокрема, і ракетних ударів, і використання території Білорусі та Придністровського регіону Молдови, і сам ризик збільшення ескалації.

– Всі ці ризики є, тому що триває війна, – пояснила вона.


Ганна Маляр додала, що оборонне відомство України спирається на дані української розвідки та розвідки партнерів, які взаємодіють з Україною, та обмінюються відповідною розвідувальною інформацією.

Джерела: Washington Post, Укрінформ

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-05-25 21:58:54

Магазин Автозапчастин м.Ніжин