Україна і світ

Експерт із США оцінив позицію Зеленського щодо перезавантаження мінських угод

Експерт із США оцінив позицію Зеленського щодо перезавантаження мінських угод

Ідея лідера президентських виборів Володимира Зеленського щодо перезавантаження мінського процесу є чудовою. Однак варто пам’ятати, що шлях до встановлення миру в Україні залежить від посилення міжнародного тиску на Росію.

Мінський процес не спрацював від перших домовленостей у вересні 2014 року і згодом у лютому 2015 року, вважає колишній помічник держсекретаря США та аналітик Інституту Маккейна Дейвід Креймер, пише “Радіо Свобода”. 

Експерт наголосив, що “становище зайшло в глухий кут”. Тому оновлення мінських домовленостей не є поганою ідеєю.

Якщо в пана Зеленського є ідеї, як це зрушити з місця, – чудово. Я особисто не певен, що мінський процес – це вірний шлях. Але це єдиний процес, який існує, і він не включає Сполучені Штати,
– зазначив при цьому Креймер.

Американський аналітик також зауважив, що не певен щодо приєднання до цього процесу США, адже “росіяни на це не погодяться”.

“У США є чудовий переговорник – Курт Волкер, спеціальний посланець Державного департаменту. Це ситуація, коли є очевидними винуватець і жертва. Винуватець – це путінська Росія, а жертва – Україна. Росія вторглася в Україну, а не навпаки. Тому треба посилити міжнародний тиск на Кремль, щоб Росія поважала територіальну цілісність і суверенітет України”, – додав він.

Креймер впевнений, що Путін не змінить своєї політики, доки не буде більшого міжнародного тиску і додаткових санкцій із боку США, Канади, ЄС. Тому ціна за агресію має ставати для Кремля все більшою.

Також варто пам’ятати, що мінський процес не включає Криму. А ми ніколи не визнаємо незаконної анексії й окупації Криму. Тому – більше тиску Заходу, більше підтримки України, щоб вона могла себе захищати, і більше єдності, наскільки це можливо,
– сказав експерт.

Зазначимо, переможець президентських виборів Володимир Зеленський заявив, що збереже норманський формат і мінські домовленості. При цьому він анонсував кадрові зміни та “потужну інформаційну війну”.

Що таке мінські домовленості?Це комплекс заходів, узгоджений на саміті в Мінську 11-12 лютого 2015 року лідерами Німеччини, Франції, України та Росії у форматі “нормандської четвірки” і підписаний контактною групою, що складається з представників Росії, України, представників самопроголошених республік з метою деескалації збройного конфлікту на сході України. Домовленості складаються з безпекового і політичного блоків. Перші два пункти передбачають припинення вогню і відведення важкого озброєння сторонами конфлікту.

ЦВК підрахувала 100% голосів у другому турі президентських виборів. Володимир Зеленський отримав 73,22% голосів, а Петро Порошенко – 24,45%.

Експерт із США оцінив позицію Зеленського щодо перезавантаження мінських угод

Джерело Телеканал новини «24»
24.04.2019