Україна і світ

Екс-нардеп Артеменко просить Зеленського повернути йому громадянство

Артеменко впевнений, що Порошенко порушив конституційні права, позбавивши його громадянства

Джерело: 112.ua

Екс-нардеп Артеменко просить Зеленського повернути йому громадянство

Колишній депутат Верховної Ради Андрій Артеменко просить президента Володимира Зеленського повернути йому українське громадянство, повідомляють Українські Новини.

Наголошується, що Артеменко направив Зеленському лист з відповідним проханням.

У листі екс-нардеп висловлює впевненість, що колишній президент Петро Порошенко, підписавши у квітні 2017 року указ про позбавлення його громадянства, порушив конституційні права громадянина України.

Даний указ він вважає політично вмотивованим та вибірковим.

Артеменко заявив, що дії української влади були морально-політичним тиском.

Новини за темою: Артеменко запевняє, що російський олігарх Вексельберг не міг фінансувати його “мирний план”

Він підкреслив, що припинення громадянства не може мати примусовим, тому просить президента скасувати указ №119 від 29 квітня 2017 року в частині припинення громадянства, а також відновити його в громадянстві України.

Нагадаємо, 19 лютого 2017 року американська газета The New York Times написала, що депутат Ради від Радикальної партії Артеменко розробив концепцію укладення миру між Україною і Росією і зняття санкцій з Москви, вона була нібито передана тодішньому раднику Трампа Майкла Флінна.

За даними газети, план передбачав виведення російських військ зі сходу України та проведення всеукраїнського референдуму, на який винесуть питання про здачу Криму в оренду Росії на 50 або 100 років.

Видання Vanity Fair розповсюдило інформацію, що “мирний план для України” екс-нардепа Андрія Артеменка міг фінансувати російський олігарх Віктор Вексельберг.

Артеменко заявив, що план розробляла група депутатів з різних парламентських фракцій, включаючи опозицію, але спростував, що в його концепції згадувалася передача Криму в оренду.

У жовтні 2017 року Київський апеляційний адміністративний суд Києва підтвердив законність дій генерального прокурора Юрія Луценка, який ініціював припинення українського громадянства Андрія Артеменка.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua