Україна і світ

Екс-голові одеської ДержНС повідомлено про підозру через масштабні пожежі, які сталися в 2017 і 2019 роках

У 2017 і 2019 року на території міста Одеса сталося чотири масових пожежі
Слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР) повідомили про підозру екс-голові Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області. Про це повідомляє прес-служба ДБР.

Слідством встановлено, що підозрюваний, будучи посадовою особою, відповідальним за здійснення державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки, неналежно виконував свої службові обов’язки. В результаті чого в 2017 і 2019 роках на території м. Одеса сталося чотири масштабні пожежі:  

  • на території комунального позашкільного навчального закладу “Одеський міський дитячий оздоровчо-спортивний комплекс “Вікторія”;
  • на території комунального некомерційного підприємства “Одеський обласний центр психічного здоров’я”;
  • у приміщенні готелю “ТОКІО СТАР”;
  • у приміщенні ДВНЗ “Одеський коледж економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу”.

Наголошується, що зазначені події призвели до загибелі 32 осіб, а також спричинили матеріальну шкоду на загальну суму майже 5 млн гривень.

Екс-чиновник підозрюється у неналежному виконанні своїх службових обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України).

У разі доведення провини екс-голові загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Нагадаємо, 17 серпня 2019 року в одеському готелі “Токіо Стар” сталася пожежа, в результаті якого загинули дев’ять осіб, ще дев’ятьох госпіталізували. Серед загиблих – 10-літня мешканка Сум і її мати, громадянка Австралії, жителі Дніпра, Києва, Одеської області.

Також 4 грудня цього ж року в Одесі загорівся коледж економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу. Трагедія в одеському коледжі забрала 16 людських життів.  Ймовірною причиною назвали зіпсований подовжувач в одній з аудиторій.

Джерело: www.112.ua

Теги
Facebook
Close