Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Еко-активіста Гашпара Феміда не виправдала, але і не покарала

Еко-активіста Гашпара Феміда не виправдала, але і не покарала

Визнати винуватим у побитті водія КП «Зеленбуд» міської ради Віктора Донця, але звільнити від покарання – такий, водночас прогнозований і  парадоксальний, вирок виніс суддя Деснянського суду міста Андрій Сапон щодо чернігівського еко-активіста Олександра Гашпара 24 червня.

Про це кореспонденту Високого Валу телефоном повідомив останній.

За словами Гашпара, конфлікт мав місце ще у березні 2018 року, коли на Валу спилювали дерева. Він вимагав від «зеленбудівців» показати відповідні документи. Словесна суперечка переросла у штовханину.

«Але я не вчиняв те, що мені інкримінують. Факт побиття у суді доведений не був. Я не бив Донця. Ми почали штовхатися і послизнулися, після чого разом упали на сніг. Він намагався довести, що струс мозку отримав не від падіння, а, нібито, від мого удару. Я не міг цього зробити фізично: в одній руці тримав сумку, в іншій – телефон, на який знімав вирубку», – заявив Гашпар.

Найближчим часом він має намір подати апеляційну скаргу, аби зняти судимість і довести невинуватість.

Вказаним вироком його визнано винним у заподіянні легких тілесних ушкоджень і покарано штрафом в сумі 1700 гривень. Оскільки від часу конфлікту минуло понад 3 роки, то від кримінального покарання його звільнено через закінчення строків давності.

Донець та його адвокат запевнили: подавати апеляцію поки що не планують.

Нагадаємо, чимало користувачів соцмереж та активістів називають справу Гашпара-Донця політично заангажованою і роздутою. Вважають, що у такий спосіб міська влада намагається «провчити» еко-активіста за його непохитну позицію щодо збереження здорових дерев та інших насаджень у Чернігові.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
25.06.2021

Залишити відповідь