Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Ефективність вакцини Janssen проти штаму Дельта удвічі нижча – дослідження

Дослідження, проведене командою дослідників Нью-Йоркського університету, показало, що одноразова вакцина Johnson & Johnson (Janssen) набагато менш ефективна у запобіганні варіанту коронавірусу Дельта та інших мутованих форм Covid-19.

Вчені дійшли висновку, що це є тривожною ситуацією, оскільки на варіант Дельта тепер доводиться майже всі випадки Covid-19 в США. Також цей штам витісняє інші варіанти у світі. 

Дослідження було засноване на зразках крові, взятих у людей, які отримали три вакцини проти коронавірусу, схвалених для використання в США.

Так, ефективність вакцини Johnson & Johnson склала близько 33%, в той час, як спочатку випробування показували, що препарат ефективний на 66-67% проти попередніх штамів коронавірусу. 

Автори дослідження припустили, що вакцинованим Johnson & Johnson можуть знадобитися уколи-прискорювачі для кращого захисту від варіанту Дельта, але зараз МОЗ США не рекомендує вводити такі уколи.

Зазначимо, штам Дельта в Україні виявили у чотирьох пацієнтів. Він вважається більш небезпечним через швидке поширення і здатність сильно вражати хворих.

За даними ВООЗ, цього штаму можуть протидіяти все затверджені вакцини. Детальніше про індійський штам коронавірусу Дельта читайте в матеріалі.

Вакцина Janssen від Johnson & Johnson дозволена ВООЗ і зареєстрована в Україні, але поки контракти з цією компанією влада України не підписували.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-07-22 12:00:09