Україна і світ

Джордж Флойд помер від умисного удушення – незалежна експертиза

Афроамериканець Джордж Флойд з Міннеаполіса, чия смерть стала головним тригером для початку масштабних протестів та погромів у США, помер внаслідок зумисного удушення.

Такі висновки представили куратори офіційної медекспертизи Майкл Баден та Аллесія Вілсон.

Офіційною причиною смерті Флойда є зупинка серцево-легеневої діяльності після стиснення і задушення шиї, що кваліфікується як вбивство.

– Його фраза Я не можу дихати, на жаль, у багатьох поліцейських викликає враження, що якщо ти можеш говорити, це означає, що ти дихаєш. Це неправда, – сказав Баден на прес-конференції.

За словами експерта, Джордж Флойд був здоровим та не мав жодних хвороб, пов’язаних із диханням.

Його колега Аллесія Вілсон додала, що обстеження на виявлення токсин та підготовка деяких інших звітів ще тривають, однак наразі вже нічого не зможе змінити внесену причину смерті Флойда.

Результати першої судмедекспертизи виявили у крові Джорджа Флойда наркотичні засоби фентаніл та метамфетамін, а також підозри на гіпертонічну хворобу серця.

Після таких результатів сім’я загиблого повідомила про проведення незалежного розтину тіла. Версія зумисного удушення підтвердилася.

Підозрюваним в убивстві Джорджа Флойда є офіцер Дерек Шовін, який потрапив на кадри відео, де мучить та притискає коліно до шиї Флойда, поки той просив відпустити його. На кадрах чудово чується фраза Флойда Я не можу дихати.

Дерека Шовіна заарештували та повідомили про підозру в убивстві третього ступеня. У трьох його колег, які також потрапили на кадри відео, відібрали поліцейські значки.

Джерело ФАКТИ. ICTV

Теги
Close