Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Дискредитували Кримську платформу: СБУ викрила інтернет-агентуру Росії

Служба безпеки України викрила ще одну групу ворожих інтернет-агентів, які контролювалися спецслужбами Росії. Серед іншого, вони повинні були дискредитувати Кримську платформу. 

Про це повідомили в прес-центрі СБУ. 

– Російські спецслужби давали агентам цільові інформаційні завдання з дискредитації Кримської платформи, її учасників і результатів. Для приховування протиправної діяльності агітатори публікували свої повідомлення від імені “лідерів громадської думки”, – повідомили у відомстві. 

За поширення такого контенту російські агенти щомісяця отримували гроші через заборонені в Україні електронні платіжні системи.

– До складу ворожої організації входило кілька місцевих жителів. Інформацію для своїх публікацій вони отримували з пропагандистських інтернет-ресурсів РФ, а також сайтів незаконних збройних формувань так званих ЛДНР, – додали в СБУ. 

Під час обшуків за місцем проживання зловмисників силовики виявили комп’ютерну техніку з доказами протиправної діяльності.

Правоохоронці повідомили одному з організаторів групи про підозру за ч. 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) КК України. Слідство триває.

Також засуджені двоє ворожих інтернет-агентів, які виконували завдання своїх кураторів з Дніпропетровської та Хмельницької областей.

Через соцмережі вони закликали до зміни кордонів України, зокрема до приєднання південних і східних регіонів нашої країни до Росії.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-08-27 18:00:02