Місто і регіон

Директор Ніжинської дитячої музичної школи Сергій Голуб: «Спільно зробимо з укриття «цукерочку!»

Будівельні матеріали м.Ніжин

З 8 липня у Ніжині стартує місячник з благоустрою укриттів. Але це не означає, що робота у даному напрямку тільки розпочинається. Взагалі процес був ініційований ще у грудні 2021 року.

Як неодноразово підкреслював міський голова Олександр Кодола, Ніжин – перше місто в області, де вже другий місяць активно працюють над облаштуванням укриттів. Справа у тому, що досі ніхто системно даним питанням не займався.

Ніжинська міська рада вже виділила 6,2 млн грн на облаштування укриттів. І це не остаточна цифра: очільник міста О. Кодола звернувся до фінансового управління з проханням «розширити рамки» відповідної цільової програми, адже проблема є нагальною і потребує швидкого вирішення – підступність російських окупантів не знає меж.   

Зі слів першого заступника міського голови Федора Вовченка, у Ніжині вже відремонтовані 7 укриттів, в 10-х триває ремонт. Загалом у місті налічується 108 найпростіших укриттів, 8 сховищ, 53 протирадіаційних укриття.

Є чимало гарних прикладів, де мешканці будинків самотужки або в спільнодії з місцевою владою займаються облаштуванням сховищ. У низці навчальних закладів до спільної справи долучилися й батьки. 

У цьому плані можна відзначити роботу й інших закладів міста.

Кілька днів тому журналіст Nizhyn Post відвідала Ніжинську дитячу музичну школу, де зустрілася з директором Сергієм Олександровичем Голубом. Керівник залюбки провів для гості екскурсію закладом, а потім запропонував спуститися в укриття, де розповів про хід виконаних і запланованих робіт. До нашого імпровізованого заходу долучився завідувач господарством Сергій Олексійович Кот.

Виявилося, що С. Голуб не лише вмілий керівник, а й дбайливий господар – про облаштування сховища подумав не вчора, а за кілька місяців до повномасштабного вторгнення російських загарбників в Україну.

“Просто ми прислухалися до вказівок відділу надзвичайних ситуацій, які отримали ще минулої осені», – пояснює директор музичного закладу. Чергова комісія, яка приходила з перевіркою минулого місяця, була приємно здивована змінами, що відбулися.     

Спускаємося в укриття. Сходи – у чудовому стані, у підвалі розташовано протипожежний щит з відповідним обладнанням.

Сергій Олександрович показує дві облаштовані кімнати і побудований ще до повномасштабного вторгнення сучасний санвузол. І хай за площею кімнати не великі, але вони дуже компактні і місткі: під час активних бойових дій тут ховалися десятки людей, в тому числі мешканці довколишніх будинків. Водичка у санвузлі є.

Рухаємося далі, до найбільшої за розмірами зали. Незабаром тут забетонують підлогу (попередні роботи вже виконані) і замінять труби.    

«Протягом 30 років у підвальному приміщенні знаходилася кочегарка.  Але сучасні реалії потребували змін. Три роки тому музична школа почала опалюватися від котельні університету, яка працювала на газу. А вже через рік разом з ними перейшли на альтернативне паливо – пелети. Це, до речі, на 40% дешевше, ніж газове опалення. Ми задоволені. Тобто проблем з опаленням у нас не існувало ніколи. Аналогічна ситуація – і зі світлом», – коментує керівник музичного закладу.

«А ще в нашому укритті є своя невеличка трансформаторна станція», – хизується завгосп. Дійсно, подібне є далеко не в кожному сховищі.

Найбільш активно роботи по облаштуванню даного укриття розпочалися у березні поточного року. Тоді вже стало зрозуміло: колектив музичної школи рухається правильним шляхом.

Спочатку з приміщень винесли сміття, поштукатурили стіни, стелю. П’ять старих вікон, які стояли з 1965 року, замінили на пластикові. Додали лавок, які згодом пофарбують. Поміняли 2 дверей, ще 3 – у процесі підготовки. Вже придбано медичну аптечку.  

Досі роботи по облаштуванню укриття виконувались поступово, за кошти спецфонду школи. Днями Ніжинська міська рада виділила музичній школі на дані цілі 74 тисячі гривень, що, без сумніву, прискорить темп робіт.  

«Ми щиро дякуємо міському голові Олександру Кодолі, його команді та начальнику управління культури і туризму Тетяні Бассак за всіляку підтримку. Незважаючи на те, що з 1 липня наш заклад пішов на канікули, роботи по облаштуванню укриття ми не припинятимемо. Впевнені, що протягом місяця зробимо з нього справжню «цукерочку», – наголосив керівник музичної школи С. Голуб.

Автор: журналіст сайту Nizhyn Post Валентина Савчук

Фото автора        

Джерело: uezd.com.ua
2022-07-06 20:28:03

Магазин Автозапчастин м.Ніжин