Місто і регіон

Директор Ніжинського ТОВ “К.П.О.Ф. «Комунальник» Олександр Тесленко про тарифи і співпрацю з колегами

Нині, коли у країні триває повномасштабна війна, ніжинські комунальники гідно тримають свій фронт. Вони не полишали свої робочі місця навіть під час бойових дій.

Серед інших були і працівники ТОВ “К.П.О.Ф. «Комунальник» на чолі з директором Олександром Тесленком.

Журналіст Nizhyn Post поспілкувалася з керівником даного підприємства. Отже, пропонуємо це інтерв’ю вашій увазі.

– Олександре Анатолійовичу, ми дуже мало знаємо про ТОВ “К.П.О.Ф. «Комунальник». За логікою, підприємство має відношення до комунальної сфери…

– Ми – перша в Ніжині приватна керуюча компанія, яка була створена у 2018 році. Сфера – комунальна. Основний напрямок – обслуговування будинків. Наразі їх майже 30. Крім того, маємо окремі договори з ОСББ щодо комплексного обслуговування будинків. В першу чергу, це прибирання територій та робота аварійної служби. Також виконуємо роботи на замовлення.

Ми перші в тарифі запровадили так звану «акумуляційну гривню» – спочатку люди нам платять, а потім замовляють види робіт, які вважають за потрібне. Це стосується не тільки будинків. Об’єктом може стати дитячий майданчик або паркан. Приміром, у Третьому мікрорайоні розташовувався захаращений дитячий майданчик. Спільно з мешканцями прилеглих будинків наші працівники навели тут лад. Ми надали матеріали, техніку, вивезли сміття. Далі – справа рук молодих батьків, які вийшли до нас з ініціативою відремонтувати майданчик. Тепер там гарне місце для відпочинку, де залюбки проводять час мами з дітками.

Ще приклад. У тому ж, Третьому, мікрорайоні. Цьогоріч з мешканцями вирішували, що їм важливіше: вентиляція або вимощення біля будинку. У результаті відремонтували вимощення. Наступного року накопичимо грошей і зробимо вентиляцію.

В одному з будинків на вул. Незалежності – інша ситуація: спочатку відремонтували дах, потім під’їзди, на наступний рік поміняємо частину вікон і сантехніки.

Є будинки, де у жахливому стані знаходяться труби. Терміново замінюємо.

– Цікаво, кому та як прийшла ідея створити у Ніжині приватне комунальне підприємство?

– Зізнаюся чесно: нам з партнером Станіславом. Справа у тому, що я очолюю найбільше у Ніжині ОСББ на вул. Прилуцькій – «Лісове–1», яке включає шість будинків. Воно було організоване у 2016 році. Відповідно, виникла потреба в обслуговуванні будинків, а це комплекс робіт: прибирання прибудинкових територій, утеплення і заміна труб, стояків, ремонт дахів, дверей, під’їздів.

Якщо «повісити» комунальні послуги на мешканців однієї багатоповерхівки, то складеться дуже високий тариф. Тому у нас зі Станіславом і виникла ідея створити приватне комунальне підприємство, що обслуговувало б кілька будинків. Згодом ця кількість виросла до трьох десятків.

Сьогоднішня мета нашого підприємства – не тільки причепурити «обличчя» будинків, а й за можливості охопити якомога більший обсяг внутрішніх робіт, щоб забезпечити мешканцям нормальне життя. Нам дістався «немолодий» жилий фонд – забудовам у середньому по 50 років. (Олександр Анатолійович показує відрізок труби опалення, який з часом став трухлявим, і потребує заміни – авт.).

– А яку саме територію обслуговує ваше підприємство?

– Будинки на вулицях Прилуцькій, Незалежності, Богдана Хмельницького, Покровській, Шевченка і у Третьому мікрорайоні. Загалом це площа у 1000 кв. метрів. Схема вибудована таким чином, щоб легше було організувати виконання робіт. В першу чергу, з прибирання територій.

– Через складні часи штат не скорочували?

– Колектив у нас хоча і не великий, але злагоджений. Є свої прибиральники територій, сантехніки, водії. А от всіляких завідувачів гаражами, сховищами, господарством немає. Тобто штат не роздутий. Ми ж чудово розуміємо: це ж наша копійчина!

Робітників не скорочували і поки що такого наміру не маємо, адже тоді наша праця стане неефективною. Хоча нам, як і всім іншим комунальним підприємствам, доводиться нелегко у цей воєнний час, адже мінімальна зарплата збільшилася, ціни на будівельні і паливо-мастильні матеріали виросли удвічі.

– І це, відповідно, має потягнути за собою підвищення тарифів…

– Ні, тарифи ми поки не підвищували. Вони у нас майже однакові з комунальними підприємствами – «Службою Єдиного Замовника» (директор Владислав Корман), керуючою компанією «Північна» (директор Дмитро Шаповалов). Шукаємо інший вихід. Приміром, тимчасово позбулися статті «Прибирання під’їздів». Але згодом тарифи таки доведеться піднімати. Чому? Наведу такий приклад: якщо ціна метра металевої труби до лютого складала 90–110 грн, то нині – 230–240 гривень. І це, на жаль, стосується не тільки металевих труб…

Зміни у тарифах робитимемо поступово, щоб мешканці будинків не відчули різких перепадів. Взагалі люди відносяться до наших дій з розумінням, за що ми їм щиро вдячні.

– У підприємства є власний транспорт?

– Так, маємо три одиниці техніки: ГАЗ-53, ЗІЛ-130, трактор. Цими днями трактор чистив територію біля міської лікарні (наша розмова з О. Тесленком відбулася 22 листопада – авт.).

Взагалі між комунальними підприємствами у Ніжині існує взаємовиручка. Наприклад, взимку, допомагаємо прибирати сніг КК «Північна» – на Гуньках є території, які ми спільно обслуговуємо. Навіщо колегам гнати техніку через усе місто з вул. Космонавтів, коли цю роботу може виконати наш трактор, який там вже працює?! Також допомагаємо і з очищенням від снігу тротуарів. У весняно-осінній період займаємося косовицею разом з КП «ВУКГ» (начальник Володимир Шпак).

Наскільки ми пам’ятаємо, під час бойових дій робітники вашого підприємства також співпрацювали з колегами з КК «Північна»…

– Так, під час бойових дій ніжинські комунальники показали, що вони – єдине ціле. Взагалі у нас постійно діє чергова аварійна команда. Сантехніки Іван Рак, Сергій Кішка, зварювальник Сергій Колесник під час бойових дій допомагали колегам з «Північної» усувати пошкодження. Крім того, ми виконували деякі прохання бійців 58-ї бригади, яка стояла у Вертіївці. Війна показала, хто є хто. Тепер у нашого підприємства додалося вірних друзів.

– До зими весь жилий фонд підготували? Чи забезпечено підприємство альтернативним джерелом живлення на випадок аварійних ситуацій?

– Підготували, наскільки це можливо за нинішніх умов. Взагалі щороку, після завершення опалювального сезону, починаємо шукати проблемні місця, дивимося, що саме необхідно відремонтувати у першу чергу. Таким чином поступово вивчаємо проблеми того чи іншого будинку і згодом їх усуваємо.

Щодо альтернативних джерел живлення, маємо один генератор. Він протестований, до роботи готовий.

– Пересічний ніжинець може замовити працівника ТОВ “К.П.О.Ф. «Комунальник» у приватному порядку? Приміром, сантехніка…

– Так, замовити такого робітника можна, але тільки через диспетчерську службу. А взагалі сантехнікам підприємства вистачає замовлень від наших абонентів. Намагаємося відходити від лівих підробітків. Це вносить хаос у роботу.

Який Ви керівник: вибагливий чи поблажливий?

– Сучасний керівник має поєднувати у собі чимало якостей. Він повинен бути юридично та економічно грамотним, вміти спілкуватися з людьми. Я поважаю своїх підлеглих. Ціную кожного. Намагаюся йти на поступки, коли просять. Але прошу відповідно ставитися і до мене, до своїх функціональних обов’язків.

– Чи спостерігається на підпримстві текучість кадрів?

– З прибиральниками територій у Ніжині складна ситуація. На жаль, ми в цьому плані не виключення. У деяких людей спостерігається яскраво виражене небажання працювати, хоча ми платимо більше мінімалки.

Чи усунуті наразі пошкодження, завдані російськими окупантами у будинках на вул. Прилуцькій?

– На даний час у місцях загального користування на Гуньках замінено 100% вікон, тобто 115 штук. У деяких будинках не дороблено відкоси. Дороблюємо. Там, де люди зробили ремонт за власний рахунок, ми відшкодуємо. Крім того, відремонтовано дахи у двох п’ятиповерхівках – за рахунок ТОВ “К.П.О.Ф. « Комунальник» та у одній двоповерхівці – 50% за рахунок ТОВ “К.П.О.Ф. « Комунальник» і 50% – за кошти міського бюджету.

– Олександре Анатолійовичу, щиро дякую за розмову. Разом до Перемоги!

Автор: журналіст сайту Nizhyn Post Валентина Савчук
Фото автора та ТОВ “К.П.О.Ф. « Комунальник»

Отримуйте і читайте новини ще оперативніше. Підписуйтесь на наш Telegram!

Джерело: uezd.com.ua
2022-11-24 16:57:07

Магазин Автозапчастин м.Ніжин