Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Двоє ніжинців та одна чернігівка в рейтингу «100 найвпливовіших українців»

Журнал «Фокус» 13 грудня опублікував новий рейтинг «100 найвпливовіших українців». Очолює рейтинг чинний президент України Володимир Зеленський.

До цього рейтингу потрапили і двоє уродженців Ніжина.

80 сходинка належить Сергію Шкарлету — міністру освіти та науки. Хоч Сергій Шкарлет і народився в Узбекистані, дитинство та юність провів у Ніжині. Школу №15 закінчив із «золотою» медаллю. У Києві та Чернігові одержав 2 вищі освіти (інженер-математик та економіст), захистив кандидатську і докторську дисертації з економічних наук. У 2001—2010 роках був ректором Чернігівського інституту інформації бізнесу і права, а упродовж наступного десятиліття — Чернігівського технологічного університету.

Прийшовши на посаду міністра освіти влітку 2020 року, Сергій Шкарлет зосередився на тактичних завданнях. Зокрема, на початку каденції він обіцяв підвищити зарплати педагогам, і у 2021 році це справді сталося. Річне зростання становило 28,4%. Тепер зарплата вчителя-початківця, за даними МОН, становить 9,7 тис. грн, а директора школи — 17 тис. грн. Найменше успіхів міністерство демонструє з вакцинальною кампанією педагогів.

91 сходинку в рейтингу зайняла уродженка Ніжина, 33-річна співачка, композиторка та фольклористка Катерина Павленко. Всі знають її, як лідерку гурту Go_A. Того самого, який цього року з піснею «Шум» посів 5-те місце у конкурсі «Євробачення». Ця ж композиція очолювала рейтинг найпопулярніших треків на аудіосервісі Spotify. У червні, після «Євробачення», співачка потрапила до першої десятки ТОП-100 найвпливовіших жінок України за версією журналу «Фокус».

Катерина Павленко навчалася у Ніжинському училищі культури і мистецтв та була вокалісткою місцевих гуртів «Контури тіней» і «My spirit». 2009 року переїхала до столиці, вступила до Київського національного університету культури і мистецтв. Паралельно з навчанням керувала етно-гуртом «Витинанка», співала у фольклорному ансамблі «Кралиця». Пізніше очолила хор ветеранів при будинку культури у Березані на Київщині. У 2012 році потрапила до гурту Go_A, у складі якого записала студійний альбом «Іди на звук» та декілька композицій.

Також, 31-е місце посіла 35-річна уродженка Чернігова Юлія Свириденко. Експерти поставили її, нині першого віцепрем’єр-міністра та очільницю міністерства економіки, на 31-е місце. Теперішню посаду займає з 4 листопада. Проте вже встигла у рейтингу міністрів «Фокуса» здобути середній бал, 5, з 10-и можливих.

uezd.com.ua за матеріалами ФОКУС і Високий Вал

Джерело: uezd.com.ua
2021-12-15 22:02:03

Магазин Автозапчастин м.Ніжин