Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Два роки колонії за прямий ефір: у Білорусі засудили журналістів

У Мінську суд засудив до двох років позбавлення волі в колонії журналістів польського телеканалу Белсат за прямий ефір акції протесту.

Протести у Білорусі

15 листопада 2020 року польські журналісти Дарина Чульцова та Катерина Бахвалова протягом п’яти годин вели стрім з квартири на Площі змін у Мінську, куди люди прийшли вшанувати пам’ять опозиціонера Романа Бондаренка, який загинув через жорстоке побиття силовиків.

Жінки знімали, як збираються люди, під’їжджають силовики, відбуваються затримання та ліквідовують народний меморіал. Одразу після розгону мітингувальників силовики затримали журналістів.

За версією слідства, жінки через нібито озвучення інформації з так званих деструктивних акаунтів в соцмережах зібрали учасників протесту на мітинг. Їх обвинувачують в діях, які нібито грубо порушують громадський порядок.

Суд постановив знищити чотири щоденника Чульцової і Бахвалової,  а також наклейки і тканину біло-червоно-білого кольору. У них конфіскували техніку і жилети з написом преса.

Водночас самі журналісти наголосили, що всі матеріали справи вказують на їх невинність. А затримання розцінили як примітивний акт помсти спецслужб за виконання журналістської діяльності.

Журналісти більше трьох місяців перебувають у СІЗО. Білоруські правозахисники визнали їх політв’язнями.

11 листопада жителя Мінська Романа Бондаренка жорстоко побили через те, що він захищав біло-червоно-білий прапор. Увечері наступного дня він помер в лікарні.

Загибель Бондаренка викликала масове обурення, а марш його пам’яті 15 листопада в Мінську був розігнаний владою.

Більше про протести в Білорусі читайте на Фактах ICTV.

Джерело: Медиазона.Беларусь

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-02-18 16:38:38