Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Два дні з «життя» двох майданчиків ТПВ: цікаве дослідження! Фотохроніка

Загально відомо, що однією зі складових основи розвитку особистості, суспільства, нації та держави є культура та загально-прийняті норми поведінки. Культу́ра— сукупність матеріальних і духовних цінностей, створених людством протягом його історії; історично набутий набір правил усередині соціуму для його збереження та гармонізації. Однією з важливих складових культури є культура викидання сміття.

Ніжин – місто з багатовіковою історією, з прекрасною культурою та дивовижною природою. Але в наш час цю красу не цінують, не поважають, а просто – без жодного докору сумління – завалюють відходами з розряду: сад, город. В нашому місті, як і в кожному населеному пункті, переважна більшість жителів має поняття про цивілізоване поводження зі сміттям, а частина – ігнорує. Просто викинути. Щоб позбутись. І байдуже, як ці відходи потім забиратимуть. Мабуть, саме так думають городяни, які перетворюють території біля майданчиків для збору твердих побутових відходів у величезні стіхійні сміттєзвалища, а комунальникам згодом доводиться лопатами, мітлами, залучаючи спецтехніку, прибирати гілки, траву, листя тощо, які насипом валяються практично біля кожного майданчика ТПВ.

Механізм засмічення доволі простий. Спочатку на місці стихійного звалища сміття з’являється невелика купка трави, листя, гілок, а потім сусіди з почуття «солідарності» починають накладати на цю купку пакети зі сміттям, пляшки, бляшанки та подібне. Досить часто можна спостерігати таку картину: тільки-но спецтехніка комунального підприємства «Виробниче управління комунального господарства», прибравши та завантаживши стихійно звалене сміття, від’їхала від місця прибирання, мешканці вже несуть нове сміття на старанно прибрану територію біля сміттєвих майданчиків. Нові гори сміття з’являються безперервно. Ніжинці, а іноді й жителі сіл, що знаходяться поруч, везуть, несуть та викидають упереміш траву, гілки та різне великогабаритне сміття в одне місце і при цьому не замислюються, що вся ця «краса» буде збільшуватись у розмірах і чекати, коли її вивезуть. Крім тотального засмічення на вулицях, існує велика загроза займання цих куп сміття з перекиданням полум’я на будівлі, що знаходяться поруч.

Пропонуємо переглянути хронологію «життя» двох майданчиків ТПВ на вулицях Гулака-Артемовського та Мигалівська минулими вихідними. Спецтехніка там працювала і в суботу, і в неділю, але жителі домоволодінь з прилеглих вулиць з усіх сил намагались «стерти» будь-які сліди перебування комунальників. І найбільше шокує те, що, крім елементарної неповаги до чужої людської праці, жоден засмічувальник ні на мить не замислився, що саме він робить і якою «красою» засмічує своє рідне місто!

В той же час вирішення проблеми із засміченням доволі просте та потребує лише чіткого розуміння та неухильного дотримання Правил користування майданчиками ТПВ, де написано:

  1. Не викидати сміття біля майданчика та повз спеціалізовані контейнери.
  2. Гілки, листя, траву та інші органічні відходи потрібно викидати безпосередньо в контейнер для збору ТПВ.
  3. Якщо гілки чи інші подібні відходи мають довжину більшу за 50 см, то їх потрібно перед викиданням до контейнера подрібнити.
  4. При повному заповнюванні контейнерів, коли немає можливості викинути гілки та подібне, потрібно дочекатись, коли спецмашина вивантажить сміття з контейнерів, а потім вже викидати.

Шановні жителі Ніжина! Тільки спільними зусиллями можна не допустити перетворення міста на величезний смітник. Не утворюйте стихійні сміттєзвалища! Подбайте про чистоту свого рідного міста, культуру викидання сміття та повагу до оточуючих! Не показуйте поганий приклад дітям, які навчаються у вас та копіюють ваші дії!

Unenizh.org.ua
2021-04-13 14:56:03