Новини Чернігова

Дух українського народу: Андрій Лісовий презентував виставку портретів, присвячену жителям села Авдіївка на Чернігівщині

Чернігівець Андрій Лісовий ініціював проєкт “Українці, які творять свою державу”. Присвятив його жителям села Авдіївка Чернігівського району. Як розповів чоловік команді Суспільного, втілити ідею в життя допомогло подружжя художників зі столиці. Вони намалювали 30 портретів селян та сім пейзажів Авдіївки. Картини сьогодні, 28 березня, презентували в історичному музеї імені Тарновського.

Андрій Лісовий 10 років тому придбав будинок в Авдіївці.

“Коли в березні минулого року вона (Авдіївка, — ред.) стояла на шляху евакуації людей з Чернігова, і через неї пройшло понад 10 тисяч людей, які знайшли тепло, їжу, ліки, дах над головою. Хтось залишався на день-два, перевести дихання, а хтось — поїли і через переправу їхали далі на вільні від окупантів землі”.

виставка
Ініціатор проєкту “Українці, які творять свою державу” — Андрій Лісовий. ФОТО: Суспільне Чернігів

В обличчях людей і пейзажах чоловік вирішив показати дух українського народу, архетип села. Андрій запросив художників Юрія Кутілова та Дарію Добрякову. Вони майже три місяці провели в Авдіївці.

виставка
Художник, член Спілки художників України — Юрій Кутілов. ФОТО: Суспільне Чернігів

виставка
Пейзаж. ФОТО: Суспільне Чернігів

Загалом намалювали близько 40 картин. Робота над однією картиною тривала шість годин. За словами художників, найважче було малювати портрети дітей та жінок.

виставка
Виставка картин в історичному музеї імені Тарновського. ФОТО: Суспільне Чернігів

Як розповіли митці, працювали вони безоплатно, адже мріяли зробити такий портретний пленер. Заважала їхній роботі лише спека та комарі.

“На багатьох портретах фігурує дерево – це груша, вона давала таку хорошу тінь. Під нею можна працювати. А коли були дні дощові, то ми працювали у хаті. І ви можете побачити на тлі килима ручної роботи”, — каже художниця, членкиня Спілки художників України Дарія Добрякова.

виставка
Художниця, членкиня Спілки художників України — Дарія Добрякова. ФОТО: Суспільне Чернігів

Валерій Корявець один з героїв портретів. Він приїхав з Авдіївки до Чернігова на відкриття виставки. Художники зобразили його родину, сусідів та знайомих. Каже, цю ідею в селі люди спочатку сприйняли з недовірою. Але з першими портретами ставлення змінилося.

виставка
Валерій Корявець. ФОТО: Суспільне Чернігів

виставка
Портрет Валерія Корявця. ФОТО: Суспільне Чернігів

Окрім картин в історичному музеї презентували альбом з їх репродукціями. Їх виготовили 417 штук. Як розповів Андрій Лісовий, 317 альбомів – отримають всі жителі Авдіївки, а решту подарують іноземним посольствам в Україні та відправлять за кордон партнерам.

Ця галерея буде у мене в сільському будинку. Для того, щоб могли прийти будь-хто, подивитися, не по хатах ходити, на ці портрети дивитися в одному місці”.

виставка
Репродукції картин. ФОТО: Суспільне Чернігів

Детальніше дивіться у сюжеті:

Читайте також

Національний банк України випустив пам’ятну медаль “Місто героїв — Чернігів”

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Джерело: Суспільне мовлення України
2023-03-28 20:53:03

Магазин Автозапчастин м.Ніжин