Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Дружині загиблого нардепа Давиденка не дозволяють брати участь у виборах по 208-му округу

Дружині загиблого нардепа Давиденка не дозволяють брати участь у виборах по 208-му округу

Людмилі Давиденко, дружині загиблого нардепа Валерія Давиденка, відмовили в реєстрації як кандидата в народні депутати за 208-м округом. Причина – недійсний паспорт, який вона змінила у зв’язку зі зміною прізвища, повідомляє Суспільне.

Сама Людмила Давиденко стверджує, це – технічна помилка працівників міграційної служби, і планує впродовж доби добитися її виправлення. Про це стало відомо на засіданні Центральної виборчої комісії сьогодні, 23 вересня.

Олександра Кармиза, членкиня ЦВК, каже, відповідно до змісту Закону України про вибори народних депутатів, а також роз’яснень, ЦВК реєструє кандидата в народні депутати за умови пред’явлення ним особисто документа, що підтвержує особу – ксерокопії першої та другої сторінок паспорту громадянина України. Людмила Давиденко пред’явила, подаючи документи 18 вересня, ID-картку.

«До ЦВК 19 вересня 2020 року надійшло звернення громадянина України щодо можливих порушень в порядку зміни прізвища Давиденко Людмилою та анулювання її паспорта, виданого на вказане прізвище. У зв’язку з цим, ЦВК звернулася до Міністерства Внутрішніх Справ, а також – до Державної міграційної служби з проханням надати інформацію про дійсність паспорта», – сказала Олександра Кармиза.

22 вересня отримали відповідь від Департаменту інформації МВС, що паспорт, виданий на ім’я Давиденко Людмили Олексіївни, з 18 вересня 2020 року визнано недійсним.

Вказаний документ ЦВК вважається неподаним та відмовляє в реєстрації.

На засіданні була присутньою і сама Людмила Давиденко. Каже, сьогодні намагалася встановити, чому паспорт визнали недійсним:

«Я відвідала районний відділ Державної міграційної служби в Обухові (місто в Київській області, – ред.), працівниками якого було допущено технічну помилку, як було вияснено в ході відповідної перевірки. Я залишила там свою заяву про вияснення обставин».

За словами Людмили Давиденко, міграційна служба підтвердила цей факт.

Давиденко написала заяву з проханням якнайшвидше виправити цю помилку, адже вона може порушити її конституційне право – бути обраною. Та просить ЦВК все ж зареєструвати її як кандидата або ж надати час для того, аби отримати документальне підтвердження того, що паспорт визнали недійсним помилково. Наразі такого документа, каже, не має.

За її словами, працівники Обухівського відділу міграційної служби не можуть самостійно приймати рішення про виправлення цієї помилки. Це має зробити Державна міграційна служба.

На запитання членкині комісії Ірини Єфремової, навіщо змінювати паспорт напередодні реєстрації у кандидати, Людмила сказала, що зробила це в пам’ять про свого чоловіка – Валерія Давиденка. А також – заради своїх дітей.

Детальніше у відео

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
23.09.2020