Україна і світ

Доїдеш, напиши: українці в мемах відреагували на візит Пелосі на Тайвань

Будівельні матеріали м.Ніжин

Через плани візиту голови Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі до Тайбею у світі виникла напруга, оскільки Пекін не визнає незалежності Тайваню окремо від Китаю.

Спочатку Пелосі погрожувала китайська сторона, потім серед американських політиків з’явились сумніви, але голова Палати представників все ж вирішила рушити на Тайвань. Під час перельоту з кількома зупинками її пасажирський літак супроводжували американські винищувачі.

Як наслідок, за візитом Ненсі Пелосі на острів слідкував чи не весь світ: хтось очікував початку третьої світової, хтось переживав, що конфлікт між США та КНР відверне увагу від російсько-української війни, а хтось писав розлогі коментарі у Facebook та… робив меми.

Факти ICTV підготували реакцію українців на візит Ненсі Пелосі до Тайваню.

Багато хто з українських користувачів соцмереж провів аналогію між ситуацією США-Китаєм-Тайванем з Україною та Росією.

Серед мемів були й пародії на радника керівника Офісу президента Олексія Арестовича, старі російські “плани з захоплення України” на початку вторгнення РФ, але на китайський манір, а також згадки про увагу міжнародної спільноти до України, яка падає на тлі напруги між Вашингтоном та Пекіном.

Деякі користувачі нагадали, що у травні Ненсі Пелосі була з візитом у Києві.

Примітно, що у самому Тайбеї деякі місцеві мешканці вийшли зустрічати американську топчиновницю в українській символіці на масках та футболках.

Після того, як літак зі спікером Палати представників США приземлився у Тайбеї, міністерство закордонних справ Китаю висловило таким діям США “рішучий протест”.

– Ми висловлюємо рішучий протест через візит Пелосі до Тайваню та засуджуємо його. Візит Пелосі до Тайваню серйозно порушує принцип “одного Китаю” та положення трьох китайсько-американських комюніке, — повідомили в МЗС КНР.

У США не приховують, що візит спікерки однієї з палат Конгресу США  є “демонстрацією підтримки Тайваню”.

Таким чином, Ненсі Пелосі стала першим американським топчиновником за останні 25 років який відвідав Тайвань. У 1997 році на острів прибув ексголова Палати представників Ньют Гінгріч. Тоді його візит також піддав критиці МЗС Піднебесної, оскільки влада Китаю вважає, що дипломатичні відносини між Тайванем і США є загрозою суверенітету Китаю.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-08-02 23:45:24

Магазин Автозапчастин м.Ніжин