Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Доходи міського бюджету Чернігова скоротилися майже на 20%

Доходи міського бюджету Чернігова скоротилися майже на 20%

Доходи міського бюджету Чернігова у порівнянні з відповідним періодом минулого року скоротилися майже на 20%. Це пов'язано зі зменшенням субвенцій з державного бюджету.

Про це Високому Валу повідомили в пресслужбі Чернігівської міської ради.

Так, на засіданні 5 листопада виконком Чернігівської міськради схвалив представлений Звіт про виконання міського бюджету м. Чернігова за 9 місяців 2020 року. 

За словами начальниці фінансового управління міської ради Олени Лисенко, власні надходження зросли, але не в тих обсягах, які прогнозувалися при затвердженні міського бюджету. За 9 місяців отримали 1 млрд 447 млн грн власних надходжень до загального фонду. Недоотримано майже 5%, це 70 млн грн.

«Якщо брати з урахуванням того, що ми самі зменшили дохідну та видаткову частину на 78,8 млн грн, то недоотримання дохідної частини склало 159 млн грн., або майже 10%», – додала вона.

Як прокоментував на засіданні міський голова Владислав Атрошенко, міський бюджет поділяється на захищені статті, які фінансуються в першу чергу, і незахищені. У випадку, коли кошторис отримує менше грошей, ніж заплановано, «під ніж» ідуть саме незахищені статті – а це переважно видатки на розвиток міста. Тому не варто дивуватися, якщо у майбутньому масштаби будівництва і реконструкції у Чернігові зменшаться.

Відповідно до прийнятого рішення виконкому головні розпорядники коштів міського бюджету, передусім, управління міської ради: освіти, охорони здоров’я, культури та туризму, у справах сім'ї, молоді та спорту, департамент соціальної політики Чернігівської міської ради – зобов’язані, зокрема, посилити ефективність використання власних надходжень бюджетних установ, що зараховуються до спеціального фонду міського бюджету міста Чернігова.

Фінансування видатків, які не забезпечені призначеннями загального фонду бюджету, здійснювати за рахунок власних надходжень спеціального фонду міського бюджету міста Чернігова та за рахунок власних надходжень комунальних некомерційних підприємств Чернігівської міської ради.

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
06.11.2020