Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Доступні кредити мають надаватись підприємцям, які постраждали від карантину, — «Наш край»

Доступні кредити мають надаватись підприємцям, які постраждали від карантину, — «Наш край»

Позиція*

Замість того, щоб кредитувати і без того успішний бізнес, програма пільгового кредитування «5-7-9» має стати доступною тим підприємцям, які дійсно постраждали від коронакризи. Про це заявив лідер «Нашого краю» на Чернігівщині Борис Приходько.

За його словами, уряд провалив таку потрібну і важливу програму отримання пільгових кредитів постраждалим від карантинних обмежень підприємцям.

«Вкотре гроші пішли не за тими, хто їх найбільше потребує, а дістались потужним бізнесменам, які й без того почувались добре. Уже і самі банкіри просять владу згорнути програму «5-7-9», оскільки вона нестиме ризики як для самих позичальників, так і для економіки в цілому», – заявив Борис Приходько.

Згідно заяви представників низки українських банків, кошти за програмою «5-7-9» витрачаються не на підтримку бізнесу, що постраждав від карантину, не на фінансування інвестиційних проєктів чи створення нових робочих місць, а на поповнення оборотних коштів платоспроможного бізнесу.

Дрібні ж підприємці, які перебувають у скруті через карантинні обмеження, не мають змоги скористатись програмою через непідйомні для них умови. За словами Бориса Приходька, ці умови потрібно терміново переглянути.

«По-перше, нині щоб отримати кредит, слід надати банку під заставу обладнання, а до того його треба застрахувати і сплачувати відсоток за обслуговування. Ці додаткові платежі значно здорожчують вартість кредитних коштів. По-друге, щоб отримати кредит на максимально вигідних умовах, а це 5%, підприємцю необхідно найняти на роботу 8 працівників, адже за кожного найнятого працівника кредитна ставка знижується на 0,5%. В нинішніх умовах більшості підприємців важко навіть ввести 1-2 посади до штату», – розповів нардеп.

Крім того, за його словами, підприємці побоюються, що в майбутньому уряд може згорнути фінансування програми і їм доведеться погашати відсотки банкам у повному обсязі.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
11.08.2021

Залишити відповідь