Україна і світ

Допомога ВПО від Червоного Хреста: як отримати

Будівельні матеріали м.Ніжин

Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ), Товариство Червоного Хреста України (ТЧХУ) та Міністерство соціальної політики України підписали Меморандум про взаєморозуміння.

Метою цієї угоди є надання фінансової підтримки незахищеним особам, що постраждали від війни в Україні.

МКЧХ сформує бюджет у сумі до 1,9 млрд грн, а ТЧХУ – бюджет у сумі до 500 млн грн для надання фінансової допомоги переміщеним та соціально незахищеним українцям.

Як отримати грошову допомогу від Червоного Хреста – далі у матеріалі Фактів ICTV.

Хто зможе отримати виплати

Допомогу можуть отримати всі внутрішньо переміщені особи, які змушені були залишити свої домівки через повномасштабну війну Росії проти України.

– Виплати здійснюватимуться на підставі наявних відомостей інформаційної бази внутрішньо переміщених осіб. Тобто для отримання виплат не потрібно буде подавати жодних заяв. Розраховуємо, що виплати отримають майже 1 млн осіб. Перевага надаватиметься ВПО з окупованих територій і зон бойових дій, – повідомив прем’єр Денис Шмигаль.

Допомога від Червоного Хреста буде надаватися українцям додатково до виплат для ВПО.

Як отримати допомогу від Червоного Хреста ВПО

Фінансова допомога в межах програми становитиме 2500 грн на особу. Виплати здійснюватимуться на підставі даних з інформаційної бази внутрішньо переміщених осіб.

Місія Червоного Хреста спільно з Мінсоцполітики сама визначатиме, кому надавати допомогу, на підставі відомостей із Єдиної інформаційної бази внутрішньо переміщених осіб та інформаційної платформи єДопомога.

За словами віце-президента українського Червоного Хреста Павла Розенко, виплати здійснюватимуться через портал Дія.

– Безумовно, реєстрація ВПО необхідна, але без додаткових довідок. Оскільки, сьогодні усі реєстрації цифрові і вже є база даних ВПО, тому, я так розумію, уряд готовий без будь-яких бюрократичних перешкод, через портал Дія відразу надавати допомогу від Міжнародного комітету ЧХ, – зазначив Розенко.

Розенко додає, що виплата спочатку буде разова, але буде можливість продовжити цю допомогу в залежності від категорії громадян.

Пріоритетними будуть наступні категорії: 

 • особи з інвалідністю;
 • багатодітні сім’ї;
 • сім’ї, які мають на утриманні та вихованні дитину-сироту;
 • родини, які виховують дитину з інвалідністю.

Додаткова допомога 

Найуразливіші категорії населення ВПО, які зареєструвалися у Києві після 24 лютого, мають можливість отримати сертифікат на покупки в мережі магазинів Сільпо.

Сертифікат надається на суму 500 грн.

Отримати ваучери, якими можна розрахуватися в мережі супермаркетів по всій території України, можуть ВПО, зареєстровані в м. Києві, проте лише наступних категорій:

 • особи з інвалідністю І групи;
 • сім’ї, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років;
 • сім’ї, які мають троє і більше дітей віком до 16 років;
 • сім’ї, які мають на утриманні та вихованні дитину сироту віком до 16 років.

Для отримання сертифікатів особи мусять мати із собою такі документи:

 • особи з інвалідністю І групи: паспорт; ідентифікаційний код; довідку про статус переміщеної особи; довідку про призначення групи інвалідності;
 • сім’ї, що виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років: паспорт; довідку про статус переміщеної особи; ідентифікаційний код; свідоцтво про народження дитини; довідку про призначення групи інвалідності;
 • сім’ї, що мають трьох і більше дітей віком до 16 років: паспорт; довідку про статус переміщеної особи; ідентифікаційний код; свідоцтва про народження дітей.
 • сім’ї, які мають на утриманні та вихованні дитину-сироту віком до 16 років: паспорт; довідку про статус переміщеної особи; ідентифікаційний код; свідоцтво про народження дитини; розпорядження про опікунство.

Де отримати сертифікат

Київська міська організація Червоного Хреста організувала видачу допомоги на правому березі столиці (особи, зареєстровані в Шевченківському, Печерському, Подільському, Голосіївському, Оболонському, Солом’янському та Святошинському районах) можуть отримати сертифікати кожної середи та п’ятниці за адресою: вул. Володимирська, 51 Б (Vcentri Hub) поряд метро Театральна.

На лівому березі — щовівторка за адресою: вул. Миропільська, 19, поряд метро Чернігівська.

Час видачі: з 10:00 до 16:00 в порядку живої черги.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-05-23 22:55:38

Магазин Автозапчастин м.Ніжин