Донецький “Шахтар” виграв Кубок України

“Гірники” близькі до “золотого дублю”

Джерело: 112.ua

Донецький "Шахтар" виграв Кубок України

Донецький “Шахтар” відстояв титул володаря Кубка України з футболу, обігравши у фіналі турніру першоліговий “Інгулець”.

Команда з Петрове практично півгодини утримувала українського гранда від своїх воріт. Але потім Тітці з центру штрафного відзначився дебютним голом за “гірників”. Незабаром молодий бразилець оформив дубль. А під кінець тайму Мораєс зробив рахунок розгромним. У другому таймі показову контратаку точним ударом завершив Соломон.

Новини за темою: “Шахтар” – “Інгулець”: Онлайн-трансляція фіналу Кубка України

Для донецького “Шахтаря” ця перемога принесла 13-й Кубок України, що є рекордом країни. “Гірники” беруть трофей вже четвертий раз поспіль. Крім цього “Шахтар” близький до “золотого дублю”. “Гірникам” не вистачає однієї перемоги для перемоги в чемпіонаті України.

15 травня, 21:00

Запоріжжя, “Славутич Арена”

Кубок України, фінал

“Шахтар” – “Інгулець” 4:0

Гол: Тете, 28, 39, Мораєс, 45, Соломон, 64

“Шахтар”: Шевченка, Болбат, Кривцов, Матвієнко, Ісмаїлі, Патрік, Маркос, Тете (Нем, 73), Коваленко (Соломон, 62), Тайсон, Мораес (Кайоде, 62)

“Інгулець”: Ситніков, Запорожець, Клименко (Кучеренко, 67), Мишуренко (Січінава, 33), В. Коваленко, Павлов, Балан, Щедрий (Козак, 83), Ковальов, Лупашко, Синьогуб.

Стенограма матчу:

Все! Шахтар в 13 разів у своїй історії виграють Кубок!

90 хв. Коваленко відмінно пробив з штрафного і Шевченко довелося постаратися, щоб відбити цей удар!

83 хв. Замість Козака виходить Щедрий.

76 хв. Ситніков зреагував на удар Нема і переправив м’яч у штангу!

73 хв. Замість героя матчу Тітці з’явився Ньому.

67 хв. Кучеренко поміняв Клименко.

64 хв. ГОЛ!!! СОЛОМОН!!!! Тете сьогодні творить! Пройшов по правому флангу, відданий на хід ізраїльтянинові, а той, прийнявши м’яч, красиво пробив Ситникова!

62 хв. Замість Мораєса вийшов Кайоде.

58 хв. Клименко грубо грає проти Тітки – жовта картка.

54 хв. Коваленко б’є з центру штрафного і Ситніков ногою відбиває!

Перерву. Чи зможе Інгулець “включити Ліверпуль” у другому таймі?

45 хв. ГОЛ! МОРАЄС!! Тайсон шикарно пройшов центром і віддав на хід Жуніору, який зробив рахунок розгромним!

44 хв. Тайсон приклався по м’ячу здалеку і Ситникову довелося вступати в гру!

39 хв. ГОЛ!!! ТЕТЕ!!! Після дебютного гола за Шахтар бразилець робить перший дубль – Ісмаїлі прострілив і Тете в дотик переправив м’яч у ворота!

33 хв. Ай, неприємно. Мишуренко отримав травму. Замість нього вийшов Січінава.

28 хв. ГОЛ!!!! ТЕТЕ!!!! Бразилець опинився сам в центрі штрафного майданчика і спокійно пробив Ситникова!

23 хв. Мишуренко підхопив м’яч після помилки Кривцова і відразу пробив, але удар вийшов слабким.

14 хв. Ісмаїлі спробував самотужки пройти захист суперника і навіть зміг пробити з гострого кута – Ситніков на місці.

10 хв. Мораєс і Ситніков боролися за м’яч на лінії штрафної і голкіпер по снаряду не потрапив, але суддя свиснув фол.

7 хв. Мораєс завдає перший удар у матчі. Пробив з-за штрафної – прямо в руки Ситникова.

5 хв. Початок матчу вийшов зім’ятим. Гірники природно більше атакує, але і Інгулець намагається переходити центр поля.

Ну що, все готово, поїхали!

Вперше у фіналі національного Кубка зіграє команда з Першої ліги. Клуб з маленького містечка Петрове пише історію українського футболу. За подібні історії ми і любимо футбол, а кубкові змагання доводять, що шанс на перемогу є у кожного.

“Шахтар” – очевидний фаворит сьогоднішнього матчу. “Гірники” в поєдинку з будь-яким суперником в Україні будуть фаворитами. Але сьогодні різниця в класі найбільша. Хоча у донецької команди є досвід вильоту з Кубка від представника Першої ліги. У 2005 році “Карпати” змогли вибити “гірників” з Кубка, мінімально обігравши вдома. Так що у “Інгульця” є у кого брати приклад.

Не зіграють сьогодні Тотовицький і Майкон у “Шахтаря”. Марлос також був під питанням, але гравець збірної України вже повернувся в загальну групу. У “Інгульця” втрат немає.

Головний тренер “Шахтаря” Паулу Фонсека:

“Абсолютно нормально, що всі називають “Шахтар” фаворитом. Ми є лідерами Прем’єр-ліги і зустрінемося з клубом Першої ліги. Але треба розуміти: це фінал і ми повинні максимально поважати суперника, який дійшов до цього матчу, а значить, володіє достатніми якостями й силою. Упевнений, наші гравці усвідомлюють всю важливість поєдинку. Статус фаворита, про який всі говорять, що необхідно підтвердити на полі. Для мене це просто ще одне слово, а от якщо ми дійсно кращі, то повинні повністю проявляти себе, поважати супротивника і підійти до матчу як до цього фіналу. Це вирішальна гра, і ми зобов’язані бути на висоті, незалежно від команди, з якою зустрінемося”.

Прогноз 112.ua: 2:0