Домедична допомога та різновиди вибухонебезпечних предметів: на Чернігівщині розпочали тренінги з мінної безпеки

Навчають розрізняти вибухонебезпечні предмети й надавати домедичну допомогу під час поранень. На Чернігівщині розпочали тренінги з мінної безпеки та надання домедичної допомоги.
Перший тренінг з мінної безпеки провели для дітей і дорослих у Киїнці, наступні проведуть у деокупованих громадах регіону.

“Акцент роблю передусім на соціальні, фізичні й психологічні наслідки після того, як люди потрапляють на міни та вибухонебезпечні речовини, це наслідки. Розмінування триває досі, але залишаються небезпечні залишки предметів, це снаряди, залишаються підривні системи. Люди думають, що якщо розмінували, то все добре, але це не так”, — каже тренер з мінної безпеки Олексій Харченко.

Олексій Харченко веде тренінг як для дорослих, так і для дітей.
“Ми розуміли, що діти часто цікавляться життям і різними штуками, які знаходять на території де проживають, власне, вони такі більш зацікавлені. І, відповідно, їм треба більше надавати цих знань, що можна брати в руки, а що не можна і що робити, якщо ви вже взяли в руки, якісь небезпечні предмети”, — каже керівниця проєкту Тетяна Романова.

На перший тренінг з мінної безпеки прийшло близько 15 дітей.
“Не потрібно заходити на мінні території, там де є таблички. По – друге, є три правила: не підходь, не чіпай і подзвони за номером 101, щоб у разі небезпеки можна було вижити ще”,— розповів учасник тренінгу Кирило Гайовий.

Навчання жителів Чернігівщини з мінної безпеки проходитимуть впродовж лютого – березня. А на початку березня розпочнеться навчання з домедичної допомоги.
“Записатися можна за посиланням, яке можна знайти на нашій сторінці «Агенція міських ініціатив». Ми вже визначили населені пункти, де будуть ці навчання. Це Іванівка, Киїнка, Новоселівка, Нова Басань, Новий Биків і Чернігів”, — сказала Тетяна Романова.

“Наше подвір’я було розбомблене і довгий час ми не наважувалися туди зайти, бо там, ймовірно, були якісь залишки вибухових речовин, залишки якоїсь міни, коли я після — всі ці завали розбирала, то я намагалася якось ідентифікувати ці уламки, але потім сама вчилася розрізняти де і чиї уламки. Мені в житті це дуже потрібно бачити, щоб убезпечити себе і свою родину”, — каже учасниця тренінгу Зінаїда Огнєва.

Детальніше дивіться у відео:
Читайте також
На місці зруйнованої бази відпочинку у Чернігові створять реабілітаційний центр
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.
Джерело: Суспільне мовлення України
2023-02-06 19:41:07