Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Добудова Північного потоку-2 буде черговим ударом по Україні – Зеленський

Будівництво Північного потоку-2 стосується не тільки економіки України, а ще й енергетичної безпеки всієї Європи.

володимир зеленський

Про це повідомив президент Володимир Зеленський на спільному брифінгу з президентом Євроради Шарлем Мішелем.

– Всі повинні розуміти, що будівництво газопроводу в обхід України – це питання не тільки української економіки, хоча це також дуже важливо для нас, а й питання енергетичної безпеки для всієї Європи. Це ще один дуже потужний удар знову по Україні, крім Донбасу і Криму, – зазначив він.

Також президент подякував Європейському Союзу і США за підтримку санкцій проти Північного потоку-2. Володимир Зеленський зауважив, що разом країни багато чого зробили і припустив: якби ці питання не порушували, то газопровід був би вже добудований.

Крім того, глава держави переконаний, що поки будівництво Північного потоку-2 буде залишатися на порядку денному і поки країни ЄС і США не пом’якшуватимуть свою позицію, то Україна буде в безпеці.

Санкції проти Північного потоку-2

Будівництво російського газопроводу Північний потік-2 в обхід України триває вже кілька років. Однак протягом останнього часу деякі фірми почали масово відмовляються від участі у будівництві.

Зокрема, 18 європейських компаній не продовжуватимуть роботи після введення санкцій США проти російської фірми КВТ-РУС та погрози запровадити їх і проти інших.

Водночас представник Державного департаменту США Нед Прайс повідомив, що Сполучені Штати можуть оголосити про нові санкції проти Північного потоку-2 вже в травні.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-03-03 13:17:42