Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

добірка новин за останні 7 днів

Протягом цього тижня стало очевидно: Росія відновила масовані атаки ракетами та ірансько-російськими дронами по енергетичних об’єктах. Метою цих ударів є не тільки терор населення, але і бажання знову знеструмити українські міста та селища, а також завдати збитків економіці України.

Протягом цього тижня під Москвою відбувся теракт, відповідальність за який взяло на себе терористичне угруповання ІД. Втім, попри наявність безлічі доказів, офіційна Москва продовжує підтримувати наратив про те, що до теракту нібито причетна українська сторона.

Водночас російські кораблі під тимчасово окупованим Севастополем успішно дістались на дно Чорного моря, коли по них вдарили українські Сили оборони.

Зараз дивляться

Про ці та інші головні події в Україні та світі за тиждень з 22 по 29 березня – читайте в матеріалі на Фактах ICTV.

Масована атака по Україні 22 березня

В ніч проти 22 березня російська армія вчинила черговий теракт, завдавши масованого обстрілу по об’єктах енергетичної інфраструктури України.

Під час атаки ворог застосував 151 засіб повітряного нападу: били ракетами та безпілотниками. Українським Повітряним силам вдалось збити 92 ворожі об’єкти – 55 із 63 ударних БпЛА Shahed-136/131 та 37 з 88 ракет.

Під ударом опинились Запорізька, Харківська, Хмельницька, Львівська, Івано-Франківська, Одеська, Вінницька, Дніпропетровська та Кіровоградська області України.

Відомо про п’ятьох загиблих та понад 30 постраждалих осіб.

Через російські удари низка станцій з електрогенерації та інших енергооб’єктів зазнали пошкоджень.

Внаслідок атаки було уражено обладнання кількох ТЕС. За інформацією прем’єр-міністра Шмигаля, було пошкоджено 20 підстанцій та електростанцій.

Через атаку також є наслідки для Запорізької АЕС, яка знаходиться в окупації. Обрив лінії живлення ЗАЕС з енергосистемою України призвів станцію на межу блекауту. Втім, вже ввечері 22 березня мережу вже відновили.

Також окупанти вдарили по ДніпроГЕС. Відомо вісім прильотів по станції. Внаслідок атаки РФ рух через греблю було перекрито, але загроз для пориву ГЕС наразі немає.

Детальніше про нічну атаку РФ по Україні 22 березня та її наслідки – читайте в матеріалі на Фактах ICTV.

Теракт у Москві: розстріл людей у Крокус Сіті Хол

У Красногорську Московської області в концертному залі Крокус Сіті Хол ввечері 22 березня сталася стрілянина. Кілька чоловіків у камуфляжі зайшли до концертного залу перед початком виступу гурту Пікнік та відкрили вогонь. Згодом у будівлі Крокус Сіті Хол почалась масштабна пожежа.

Станом на вечір 29 березня відомо про 144 жертви теракту, поранено понад 380 росіян, понад 100 вважаються зниклими.

Наступної доби після теракту в підмосковному концертному залі Крокус Сіті Хол терористичне угруповання Ісламська держава (ІД) взяло на себе відповідальність за напад і розстріл росіян.

Втім у Москві, ймовірно, не зрозуміли визнання терористами їх організації та реалізації теракту, тому почали звинувачувати у всьому Україну. На звинувачення російської влади стосовно того, що Україна нібито причетна до теракту під Москвою, відреагував президент Володимир Зеленський. Він наголосив, що у таких трагедіях Кремль не змінює свій сценарій.

– Те, що сталося вчора в Москві, очевидно, і Путін, й решта покидьків просто намагаються звалити на когось іншого. Вони завжди використовують однакові методи. Це вже було. І підірвані будинки були, і розстріли, й вибухи. І завжди вони звинувачують інших, – зазначив глава держави.

Детальніше про те, хто є підозрюваними у теракті під Москвою, що кажуть терористи з ІД, а також, чому Росія продовжує звинувачувати Україну – читайте в розборі на Фактах ICTV.

Атака РФ міст України 23 березня

В ніч проти 23 березня Повітряні сили знищили 43 із 57 повітряних цілей. Окупанти атакували нашу країну 29-ма крилатими ракетами Х-101/Х-555 та 28-ма Шахедами.

У результаті 18 крилатих ракет Х-101/Х-555 та 25 БпЛА було знищено у межах Дніпропетровської, Херсонської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Київської, Волинської та Львівської областей.

Так, внаслідок російської агресії у Києві у двох районах впали уламки ракет – Шевченківському та Деснянському. У столиці, на щастя, обійшлось без постраждалих. Зазнала атаки і Київська область.

На Львівщині внаслідок ранкової атаки попередньо є два влучання у той самий обʼєкт критичної інфраструктури, у який окупанти цілили вночі.

У Хмельницькій області ворог завдав ударів з БпЛА.

У Кривому Розі були пошкоджені тепломережі та лінія електропередач.

Крім того, під час масованого обстрілу України російська ракета порушила повітряних простір Польщі. У країні, щоб посилити захист неба, навіть піднімали у повітря авіацію.

Ракетний удар Росії по Києву

В першій половині дня 25 березня російська армія випустила дві балістичні ракети з тимчасово окупованого Криму.

Ракети були збиті, втім уламки розлетілись містом. Через російську атаку постраждало десять людей. Двох із них, зокрема 16-річну дівчину, госпіталізували до лікарні.

Фото: МВС України

Уламки знищених боєприпасів під час обстрілу Києва 25 березня знайшли в чотирьох районах столиці – Солом’янському, Дарницькому, Голосіївському та Печерському районі, де постраждало найбільше людей.

Деталі російської ракетної атаки по Києву 25 березня – читайте на Фактах ICTV.

Масований обстріл України 29 березня

Вже в ніч на 29 березня РФ застосувала проти України 99 засобів повітряного нападу – 60 ударних безпілотників Shahed-136/131 та 39 ракет. Вибухи лунали у Дніпрі та області, а також Черкаській, Львівській, Хмельницькій, Івано-Франківській, Чернівецькій, Вінницькій, Полтавській, Кіровоградській областях.

Зокрема, у Львівській, Черкаській областях, а також у Дніпровському, Криворізькому та Кам’янському районах Дніпропетровщини були пошкоджені об’єкти критичної інфраструктури регіону.

У напрямку населеного пункту Ожеве (село в Чернівецькій області неподалік кордону з Молдовою) летіли ракети, однак інформації щодо перетину кордону наразі немає.

Більш детальну інформацію щодо масованого обстрілу РФ 29 березня та про наслідки, читайте за посиланням.

Також під час чергового масованого удару РФ було пошкоджено ТЕС та ГЕС в центральному та західному регіонах. Через що у  в Дніпропетровській (зокрема, у Дніпрі та Кривому Розі) та Харківській, Сумській областях запровадили графіки відключення світла, а низка громад і міст уже ухвалили рішення про завершення опалювального сезону.

Після атак РФ на енергосистеми Україн, наша країна почала імпорт електроенергії з п’яти країн Європи – Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Молдови.

Удари по Севастополю та ураження кораблів РФ

24 березня в Управлінні стратегічних комунікацій Збройних сил України підтвердили ураження ВДК Ямал та Азов Чорноморського флоту РФ. Ймовірно, йдеться про атаку по російських кораблях на території окупованого Кримського півострова ввечері 23 березня.

Крім того, було пошкоджено центр зв’язку та декілька об’єктів інфраструктури російського флоту.

Згодом у Військово-морських силах ЗСУ заявили, що під час ракетної атаки 23 березня по військових об’єктах РФ у Севастополі, окрім ВДК Ямал та Азов, під удар потрапив також середній розвідувальний корабель Іван Хурс. Зокрема, йдеться про пошкодження розвідувального обладнання в кормовій частині корабля. Тобто він зараз фактично не здатний виконувати завдання.

Вже 26 березня стало відомо, що Україна атакувала ракетою Нептун ВДК Костянтин Ольшанський, який окупанти захопили у 2014 році.

Цей корабель 9 років простояв у Севастопольській бухті, його просто розбирали на запчастини.

Ступінь пошкоджень корабля з’ясовується, однак він точно наразі небоєздатний.

Звільнення секретаря РНБО Данілова та новий голова СЗР

26 березня президент Володимир Зеленський звільнив Олексія Данілова з посади секретаря Ради національної безпеки і оборони України, яку він обіймав з жовтня 2019 року.

Замість нього був призначений голова Служби зовнішньої розвідки України Олександр Литвиненко, перед цим звільнивши його з відповідної посади.

Своєю чергою новим головою Служби зовнішньої розвідки призначено Олега Іващенка. До цього він був першим заступником начальника Головного управління розвідки Міноборони України – заступником начальника Генштабу ЗСУ.

У НАТО розглядають можливість збиття ракет РФ біля своїх кордонів

Заступник міністра закордонних справ Польщі Анджей Шейна заявив, що у НАТО розглядають варіант збиття російських ракет, коли вони летять у бік країн, які є членами Організації Північноатлантичного договору.

За його словами, у НАТО аналізують різні концепції, зокрема й те, що ці ракети слід збивати, коли вони вже дуже близько до кордону блоку – але це мало б відбуватися за згодою української сторони і з урахуванням міжнародних наслідків.

– Тоді ракети НАТО уражали б російські ракети за межами території дії блоку, – сказав Шейна.

Вибори президента у Словаччині

У Словаччині у першому турі президентських виборів прозахідний дипломат Іван Корчок набрав більшу кількість голосів виборців, ніж його опонент, близький соратник проросійського прем’єр-міністра країни Роберта Фіцо Петер Пеллегріні.

Так, за Корчока проголосувало 42% людей, а за Пеллегріні – 37%. Однак, оскільки жоден з них не набрав абсолютну більшість, понад 50% голосів, оголошено про другий тур виборів президента. Він пройде 6 квітня.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-03-29 23:26:35