Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Добірка комп’ютерних ігор, які допоможуть розвинути інтелект

Комп’ютерні ігри та мобільні додатки стали невід’ємною частиною життя людини XXI століття. Написано сотні статей щодо того, корисні або шкідливі відеоігри. Інформація надходить звідусіль. Проводяться дослідження на предмет користі комп’ютерних ігор.

Дафні Бавельє, яка досліджує адаптацію мозку до змін, як за своєю природою, так і за допомогою тренувань, порівнює ефект відеоігор з тим, як впливає вино на здоров’я людини.

– Зловживання вином існує. Є ще зловживання відеоіграми. Напій містить молекули, які збільшують тривалість життя. Так само відеоігри мають інгредієнти, важливі для пластичності мозку, навчання, уваги, зору, – розповідає дослідниця.

Джейн Макгонігал, дизайнерка комп’ютерних ігор, підрахувала, що людству необхідно витрачати близько 21 млрд годин на комп’ютерні ігри щотижня. Цей досвід, за словами Джейн, допоможе розвинути навички, необхідні для подолання таких проблем, як: бідність, зміна клімату, глобальні конфлікти.

– Геймери – це людський ресурс, який ми можемо залучити до реального світу. Маємо суперможливості: благословенну продуктивність, вміння творити міцний соціальний прошарок, відчуття нагального оптимізму та жадоби епічного значення, – запевняє дизайнерка.

Популярність ігор, що здатні розвивати пам’ять, увагу та стратегічне мислення гравця, з кожним днем лише зростає. Отож розробники із запалом створюють все більше подібних програм.

5 комп’ютерних ігор, які прокачають ваш мозок

Portal

Відеогра-платформер від першої особи. Гру розробила компанія  Valve Corpotation. Суть полягає у тому, щоб вирішити низку головоломок за допомогою пристрою Aperture Science. Портали переносять об’єкти, зокрема головну героїню Челл, між віддаленими точками.

Гра вимагає логіки та раціональності від гравців. Окрім Челл, серед персонажів присутня також Glados – комп’ютерна система, прототип штучного інтелекту, який створив вчений у покинутій лабораторії. Glados покликана допомагати гравцям у проходженні рівнів.

Lumosity

Один із найпопулярніших додатків для покращення розумових здібностей. Доступна підписка на місяць, в іншому випадку ви зможете грати три гри на день. Так званий розумовий фітнес у будь-якому випадку не пройде даремно. Програми доступні для IOS та Andoid.

– Ми команда вчених і розробників, які шукають нові способи кинути виклик мозку і намагаються здійснити нові відкриття у сфері пізнання, – заявляють у Lumos Labs.

Програма адаптовується до кожного користувача відповідно до віку, рівня знань, сильних та слабких сторін особистості.


Elevate

Цей додаток для розумових тренувань має на меті розвинути навички концентрації уваги, ораторські вміння, швидке прийняття рішень тощо. Кожен отримує індивідуальну програму тренувань та підказок, щоб досягти максимального результату.

Програма доступна для завантаження на IOS- та Android-пристрої. Також навчання проводиться лише англійською мовою. Завантаживши Elevate, ви отримаєте понад 30 ігор, детальний аналіз продуктивності, а також календар навантажень.

Ігри розроблено спільно з фахівцями у галузі когнітивного навчання на основі наукових досліджень алгоритмів тренування мозку, а також досліджень функції пам’яті.


СodeCombat

Це прекрасний варіант для тих, хто хоче освоїти початковий рівень програмування. Для проходження гри користувачам потрібно запам’ятати коди JavaScript. За сюжетом гравець – чарівник, який має виконувати завдання за допомогою заклинань мовою програмування.

HappyNeuron

Розробники запевняють, що створили абсолютно нову концепцію розумової підготовки. Концепція роботи HappyNeuron є науково розробленою для стимулювання когнітивних функцій людини.

Ці ігри персоналізують під кожного користувача. Під час реєстрації просять зазначити вік, пізніше оцінюють прогрес стосовно ровесників, аналізують результати та складають персональний графік тренувань.

– Складна розумова діяльність може допомогти захистити мозок, будуючи когнітивні та мозкові резерви. Ці резерви представляють збільшення нейронів і синаптичних зв’язків, – стверджують у компанії.

Мобільна версія програми доступна лише для користувачів Android.

Відеоігри поліпшують психічне здоров’я

У 1972 році Atari представив Pong, першу по-справжньому успішну комерційну аркадну відеоігру. Відтоді відеоігри еволюціонували до домашніх, портативних консолей та мобільних пристроїв. Сьогодні відеоігри становлять величезну світову індустрію.

Науковці Оксфородського університету довели, що відеоігри здатні позитивно впливати на психологічне здоров’я та самопочуття гравця. Детальніше про дослідження користі відеоігор читайте на сайті Факти ICTV.

Фото: Unsplash

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-01-19 19:20:43